شمانیوز

مقیمی درمراسم امضای قراردادساپکو با سازندگان خبرداد:‌

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: قطعاتی که در میزدوم تخصصی ساخت داخل برای داخلی سازی با قطعه سازان قرارداد امضا کردیم ، برای ایران خودرو ۴۴ میلیون یورو کاهش ارزبری دارد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایکو پرس ، فرشادمقیمی در دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو که امروز شنبه در محل وزارت صمت برگزار شد، بیان کرد: در حوزه داخلی سازی پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های وزارتخانه، در ایران خودرو کمیته ساخت داخل را زیر نظر حوزه مدیرعامل تشکیل شده که به صورت هفتگی جلسات آن برگزار می شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهارداشت:‌هیچ خریدخارجی در ایران خودرو، جز با تایید این کمیته انجام نخواهد شد و در حقیقت تامین قطعات از خارج کشور یا مکانیسم داخلی سازی آنها را بر عهده خواهد داشت.

وی افزود: ماموریت جدیدبرای ساپکو در چارچوب اهداف ساخت داخل با اولویت توسعه فناوری و فنی و مهندسی تعریف شده است و همچنین میزان سهم داخلی سازی ۵ ماژول اصلی محصولات ایران خودرو را مشخص و تعریف کرده ایم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به برگزاری میز اول ساخت داخل در حوزه خودرو، تصریح کرد: در میز اول با همکاری قطعه سازان داخلی، برای قطعات داخلی سازی شده تاییدیه نمونه قطعه را گرفتیم و در نهایت ۶ قطعه در حال تولید انبوه و استفاده است.همچنین شش قطعه دیگر از میزاول درحال تست شدن است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو  در پایان بیان کرد: همه امکاناتمان را برای  بومی سازی قطعاتی که قرارداد آنها در میز دوم که امروز منعقد شده ، به کار خواهیم بست

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه