شمانیوز

غریب پور در مراسم افتتاحیه همایش و نمایشگاه مشترک MINEX 2019 و iMat 2019

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه سود انباشته‌شده بخش معدن و صنایع معدنی صرف توسعه خواهد شد، گفت: با توجه به استراتژی بلندمدت در دستیابی به اهداف این حوزه، سودآوری را بر سوددهی ترجیح می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مس پرس: خداداد غریب پور که امروز در مراسم افتتاحیه همایش و نمایشگاه مشترک MINEX 2019 و iMat 2019 سخن می‌گفت، افزود: ایمیدرو در راستای اهداف توسعه‌ای، از ظرفیت شرکت‌ها بهره خواهد برد.

وی گفت: در این زمینه با ایجاد مدل توسعه و استفاده از ظرفیت شرکت‌های این حوزه، به دنبال فعال کردن شرکت‌های راکد هستیم.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو اظهار کرد: امسال سرمایه صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی تا 350 میلیارد تومان افزایش می‌یابد و سال آتی این رقم به 500 میلیارد تومان خواهد رسید.

غریب پور افزود: درزمینه تحقیقات، با دانشگاه‌ها و مراکز علمی در تعامل کامل هستیم و بنا داریم مرکز استارت آپ‌های معدنی را ایجاد کنیم.

تحقیقات تقاضامحور

وی با بیان اینکه اکنون تحقیقات، «تقاضامحور» شده است گفت: تلاش می‌کنیم ایده‌های ارزش‌آفرین همسو با نیازهای شرکت‌ها باشد و این پیوند مؤثر برقرار شود.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اقدامات ایمیدرو در توسعه زیربناهای این حوزه اظهار داشت: اعتبار بخش زیربناها تا چهار برابر افزایش دادیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های مثال‌زدنی منطقه سنگان، این هفته عملیات اجرایی پروژه جاده تربت‌حیدریه به سنگان به طول 150 کیلومتر آغاز خواهد شد.

غریب پور در بخش دیگری با اشاره به برنامه احیا معادن کوچک گفت: برای احیا بیش از 100 معدن کوچک و متوسط مقیاس راهکار ارایه کرده‌ایم.

فعال‌سازی 10 معدن کوچک

وی افزود: با تعامل بین دولت و بخش خصوصی تاکنون 10 معدن کوچک طی امسال احیاشده است و نیازهای توسعه این نوع معادن احصا شده است.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش گفت: یکی دیگر اولویت‌های ایمیدرو، اکتشاف است.

وی افزود: در این زمینه عملیات اکتشافات جدید در 300 هزار کیلومترمربع آغاز خواهد شد.

غریب پور با اشاره به تشکیل کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های معدنی در بخش اکتشاف گفت: ایجاد کنسرسیوم در توسعه برنامه‌های معدن و صنایع معدنی ضرورتی انکارناپذیر است.

وی افزود: در حال حاضر در بخش اکتشاف از ظرفیت تشکل‌ها و سازمان‌هایی همچون انرژی اتمی، فضایی و نظام‌مهندسی بهره خواهیم برد.

رشد صادرات

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه امسال در اوج تحریم‌ها، رشد تولید و صادرات این بخش رقم خورده است، گفت: منابع عظیم معدنی، دسترسی به آب‌های آزاد، نیروی عظیم انسانی و گاز، همگی از ظرفیت‌های ایدئال کشور در پیشبرد اهداف معدن و صنایع معدنی است.

وی افزود: ظرفیت‌هایی که با اکتشافات جدید شناسایی خواهد شد، طی ماه‌های آتی رشد هرچه بیشتر تولید و اشتغال‌زایی را با کمک خانواده بزرگ این بخش رقم خواهد زد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه