شمانیوز

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:

معدن مرمریت دارای ذخیره بیش از 200 هزار تن است و با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی موجب اشتغال مستقیم ۲۰ نفر شده است؛ سنگ مرمریت سیاه منطقه آزاد ماکو توانسته جایگاه قابل توجهی در بازار سنگ‌های تزئینی داخل کشور فراهم کند.

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فرینا: جلیلی از صادرات محصول و توسعه بخش‌های فرآوری در این معدن خبر داد و گفت:‌ سنگ تزیینی مرمریت سیاه منطقه آزاد ماکو توانسته در یک‌سال اخیر جایگاه قابل توجهی در بازار سنگ‌های تزیینی داخل کشور فراهم کند.

وی گفت: سازمان منطقه آزاد در حال برنامه ریزی برای برند سازی این سنگ خاص و کم نظیر در کشور است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۳۵ معدن در منطقه آزاد ماکو وجو دارد که نیمی از آنها فعال است.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو کل سرمایه‌گذاری در این حوزه را از ابتدای سال جاری ۳۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: از ابتدای سال جاری پنج پروانه معدن در حوزه آهک، شن و ماسه، سیلیس، مرمریت و مرمریت سیاه صادر و ۲۰۷ نفر نیز در این معادن مشغول فعالیت شده است.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی‌الیه شمال غرب کشور واقع شده است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه