شمانیوز

وزیر صمت در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل تاکید کرد :

برای توسعه این استان در بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری برنامه های خوب و کاملا اجرایی را محور حرکت خود قرار داده ایم که در صورت حمایت از داخل استان و سرمایه‌گذاران می توان به آینده استان اردبیل کاملا امیدوار بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایدرونیوز : وزیر صمت را که در این سفر محمدباقر عالی رئیس هیات عامل ایدرو همراهی می کرد، گفت : اردبیل استان فرصتهای بی بدیل و بی نظیر است و با توجه به شرایط پیوستن ایران به پیمان اقتصادی اوراسیا و همچنین موقعیت این استان در نزدیکی به روسیه و کشورهای حاشیه خزر بایداین حوزه ها فعال تر از پیش شوند.

رحمانی افزود: صنایع تبدیلی و صنایع بسته بندی از جمله مواردی هستند که در این استان نیازمند برنامه ریزی و توسعه هستند و حتماً نیز مورد حمایت ویژه ما خواهند بود.

وی ادامه داد: اگر چه در گذشته در بخش معادن استان اردبیل سرمایه گذاری خوبی انجام نگرفته است امروز ما آماده ایم در این حوزه ورود کنیم و در همین راستا به ایمیدرو دستور داده شده تا مطالعات دقیقی روی منابع معدنی استان انجام دهد.

رحمانی با اشاره به برنامه سفر خود به شهرستان خلخال گفت: خوشبختانه اقدامات بزرگی در حوزه صنایع و معادن استان در حال آغاز است و امروز شاهد بودیم که یک واحد صنعتی در خلخال بعد از چند سال تعطیلی مجدداً راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگشته است.وی همچنین در ادامه برنامه کاری سفر خود به استان اردبیل از مجتمع صنعتی آرتاویل تایر اردبیل و شهرک صنعتی کوثر خلخال بازدید نمود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از ناحیه صنعتی کوثر در استان اردبیل گفت: علیرغم وجود برخی زیرساخت های لازم در این ناحیه صنعتی، متاسفانه در گذشته سرمایه گذاران استقبالی نکرده بودند و واحدی فعال نشده بود؛ امروز جای خوشحالی است که با پیگیری های انجام شده چندین واحد صنعتی با انگیزه و سرمایه‌گذاری خوب در این ناحیه فعال و یا در حال احداث است.

وی با اشاره به برنامه های حمایتی از استقرار شهرک های صنعتی در سطح استان اردبیل و همچنین ایجاد تسهیلات مناسب در این خصوص، گفت: امروز خوشحالم که ناحیه صنعتی خلخال با حضور سرمایه‌گذاران خارج از استان در حال شکوفایی است و در همین راستا از همه واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی در سطح استان حمایت ویژه خواهیم نمود.

وی ادامه داد: باید فرصت‌های موجود را به بهترین شکل به کار ببندیم و از وجود سرمایه‌گذاران به عنوان بهترین ظرفیت‌های موجود در سطح استان ها استفاده کنیم چرا که آنها با تمام وجود و جهادی وارد میدان جنگ اقتصادی شده اند.

رضا رحمانی افزود: بخشی از امور مربوط به شهرک های صنعتی که مرتبط با وزارت صنعت معدن و تجارت به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار کشور است، دستور اکید صادر شده تا بالاترین میزان مساعدت در نحوه واگذاری زمین ها و تامین تسهیلات مورد انجام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه