شمانیوز

حمیدرضا زادبوم صبح امروز (سه شنبه) در نشست صبحانه کاری با رییس و اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران، گفت: ثبت سفارش برای کارت‌های بازرگانی صادر شده سال‌های ٩٧ و ٩٨ واحدهای تولیدی آزاد است و برای تجار نیز درصدد هستیم تا آزاد شود.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایبِنا، حمیدرضا زادبوم صبح امروز (سه شنبه) در نشست صبحانه کاری با رییس و اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران، گفت: ثبت سفارش برای کارت‌های بازرگانی صادر شده سال‌های ٩٧ و ٩٨ واحدهای تولیدی آزاد است و برای تجار نیز درصدد هستیم تا آزاد شود.  

 

وی از طرحی برای رتبه بندی کارت های بازرگانی خبر داد و افزود: با همکاری اتاق بازرگانی ایران و مرکز رتبه بندی آن در حال رتبه بندی کارت های بازرگانی هستیم و بعد از رتبه بندی می توانیم موارد استثنا شده را راحت‌تر اعمال کنیم.  

 

زادبوم درباره برخی مشکلات در نرخ گذاری های گمرک، اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت عضو موثر کمیته نرخ گذاری است و می توانیم مسائل شما را پیگیری کنیم. رییس سازمان توسعه تجارت مذاکرات تعرفه ترجیحی با کشورهای مختلف را سخت توصیف کرد و گفت: درباره اتحادیه اوراسیا از پنجم آبان تعرفه ٨٦٢ قلم را برمی داریم و تا ٦ ماه نمی توانیم آن را تغییر دهیم. اما بعد از یک سال مذاکرات برای تجارت آزاد با این ٥ کشور که مهم ترین آنها روسیه است، آغاز می شود و ٨٠ تا ٨٥ درصد کالاها بدون تعرفه خواهند شد.  

وی ادامه داد: باید از نظرات فعالان بخش خصوصی استفاده کنیم زیرا تنها می توانیم برای ١٥ تا ٢٠ درصد کالاها تعرفه بگذاریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied