شمانیوز

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز چهارشنبه 98/07/24+ تغییرات

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز چهارشنبه 98/07/24+ تغییرات

 

 

در حال بروزرسانی...

 

 

 

 

 

قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه 24 مهر // ساعت 17:00

در حالی که ارزش سهام در بازارهای اروپایی به دلیل نامشخص بودن سرنوشت خر‌ج انگلیس از اتحادیه اروپا شاهد کاهش بوده قیمت فلز پالادیوم هم به دلیل کمبود عرضه بار دیگر رکورد زده است، قیمت طلا پس از کاهش یک درصدی در جلسه قبل امروز تغییر اندکی داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1482 دلار و 84 سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد افزایش به 1486 دلار و 20 سنت رسید. پیتر فرتیگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ارزش یورو در برابر دلار اندکی تقویت شده و ارزش سهام در بازارهای مالی نیز اندکی بالا رفته که ظاهرا با خوش بینی های ایجاد شده در رابطه با مذاکرات برگزیت مرتبط است، اما این مذاکرات همچنان با ریسک هایی مواجه است.» 

وی افزود: «تحولات مربوط به مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین ظلهرا به نتیجه خاصی نرسیده و در بهترین حالت منجر به یک آتش بس منجر خواهد شد نه یک توافق تجاری...بنابراین وضعیت های عدم قطعیت اقتصادی همچنان پررنگ هستند و این عوامل موجب تقویت قیمت طلا می شود.»

مذاکرات سرنوشت ساز میان انگلیس و اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافقی بر سر برگزیت که دیروز تا ساعات اولیه بامداد چهارشنبه نیز ادامه داشت سازنده گزارش شده اما هنوز مشخص نیست که لندن می تواند از به تعویق افتادن خروج در تاریج 31 اکتبر جلوگیری کند یا خیر.

فعالان بازار اکنون در انتظار نتیجه نشست برگزیت در بروکسل هستند که طی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار خواهد شد و تکلیف نحوه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را مشخص خواهد کرد.

در همین حال قیمت فلز پالادیوم پس از رسیدن به رقم بی سابقه 1744 دلار و 58 سنت در معاملات اولیه امروز با 0.6 درصد رشد نسبت به رقم پایانی دیروز به 1742 دلار و 56 سنت رسید.//تسنیم

 

 

 

دلار یک قدم جلو آمد/ یورو ۱۲۶۰۰ تومان شد // ساعت 15:00

 هر دلار آمریکا امروز در صرفی های بانکی به نرخ ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته و به قیمت ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می شود. فعالان بازار افزایش ۵۰ تومانی قیمت دلار را تحت تاثیر رشد محسوس تقاضا برای ارز در بازار می دانند.

 ▫محدوده نوسان قیمت دلار حالا بیش از یک ماه است که بین ۱۱ هزار و ۲۰۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است. بسیاری از فعالان بازار معتقدند ریزش قیمت به کمتر زا ۱۱ هزار و ۲۰۰ و افزایش ان به بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰، سیر تحول در بازار ارز را تسریع خواهد کرد. 

▫امروز هر یورو نیز به قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان در صرافی های بانکی فروخته می شود. قیمت خرید یورو از مردم در صرافی های بانکی نیز برابر با ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است.

امروز هر یکصد دینار عراق هم ۹۳۳ تومان معامله شده است.//خبر انلاین 

 

 

اخرین قیمت طلا، سکه و دلار چهارشنبه 24 مهر // ساعت 12:45

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر قیمت انواع سکه و طلا امروز کاهش یافت و در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون ۹۶۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون ۹۶۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۵ هزار ۱۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۸۳ دلار قیمت خورد.

قیمت دلار و سایر ارز‌های بانکی

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای روز (چهارشنبه بیست و چهارم مهر ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با افزایش قیمت روز گذشته ۵۳ هزار ۵۷۱ ریال و هر یورو نیز ۴۶ هزار و ۳۲۷ ریال ارزش‌گذاری شد.// فرارو.

 

 

 

 

قیمت طلا و سکه در بازار چهارشنبه 24 مهر // ساعت 11:45

 امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 3 میلیون و 969 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 3 میلیون و 959 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2میلیون و 27 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 228 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 848 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 406 هزار و 100 تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1481.78 دلار معامله می‌شود.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند حباب قیمت سکه تمام و نیم‌سکه با توجه به نبود تقاضا در بازار، به صفر رسیده است؛ آن‌طور که محمد کشتی‌آرای می‌گوید: چند هفته‌ایست که تقاضایی برای خرید سکه در بازار وجود ندارد و هم‌اکنون این بازار در رکود شدید است.

در عین حال در بازار ارز نیز تقاضا برای ارز کم شده و فقط خریداران واقعی در این بازار هستند. بازاری‌ها می‌گویند: تقاضای کاذب دیگر برای دلار نداریم و با توجه به افت و خیزهایی که در سال قبل داشت و آرامش نسبی ماه‌های اخیر دیگر کسی به‌نیت سرمایه گذاری وارد این بازار نمی‌شود.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 11 هزار و 389 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 148 تومان و قیمت پوند انگلیس 14 هزار و 623 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 11هزار و 400 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11هزار و 300 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 12 هزار و 600 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 12 هزار و 500 تومان است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای مؤثر بازارساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به‌حساب می‌آید.//تسنیم 

نوع

قیمت لحظه

قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید

3 میلیون و 969 هزار تومان

قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم

3 میلیون و 959 هزار تومان

قیمت نیم سکه بهارآزادی

2 میلیون و 27 هزار تومان

قیمت ربع سکه بهارآزادی

یک میلیون و 228 هزار تومان

قیمت سکه گرمی

848 هزار تومان

قیمت هرگرم طلای 18 عیار

406 هزار و 100 تومان

قیمت هر گرم طلای 24 عیار

541 هزار و 500 تومان

قیمت هر مثقال طلا

یک میلیون و 761 هزار تومان

قیمت هر اونس طلای جهانی

1481.78 دلار

 

نوع ارز

قیمت

قیمت دلار صرافی بانکی

11 هزار  و 400 تومان

قیمت دلار در بازار آزاد

11  هزار و 389 تومان

قیمت یورو

12 هزار  و 596 تومان

قیمت درهم امارات

3 هزار و 148 تومان

قیمت پوند

14 هزار و 623 تومان

 
 

 

 

تغییرات در نرخ دلار و یورو در صرافی ها چهارشنبه 24 مهر // ساعت 11:30

افزایش 50 تومانی دلار صرافی ها/ فروش دلار: 11.400

 صرافی بانک ملی، امروز (چهارشنبه 42 مهر 1398) در اولین به روزرسانی، قیمت خرید و فروش را با 50 تومان افزایش نسبت به قیمت 23 مهر، به این شرح اعلام کرد: 

 خرید دلار: 11.300- فروش دلار: 11.400 (50+)

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه