شمانیوز

در دیدار مدیر کل تامین اجتماعی فارس با امام جمعه شیراز مطرح شد:

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت : وظیفه ما روحانیون فرهنگ سازی است و امیدواریم از ظرفیت نماز جمعه و مساجد بتوانیم در امر فرهنگ سازی و ترویج امور عام المنفعه به ویژه بیمه تامین اجتماعی استفاده کامل ببریم.

به گزارش شمانیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی این استان گفت: مدیران دستگاه های اجرایی با تشریک مساعی می توانند مسایل بیشتری را حل  و رضایتمندی بیشتری را در جامعه ایجاد کنند .

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در سیستم‌های مدیریتی امروز تلاش‌هایی برای شناخت ضرورت‌ها و نیازها صورت گرفته است ، ادامه داد: ضروری است از تجارب دیگر کشورها در این زمینه بهره بگیریم؛ اما با این رویکرد که مسائل خود را با نگاهی اسلامی و تا حد توان حل کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بسیاری از مشکلات جامعه ما به نبود آگاهی بر می‌گردد، گفت: باید از الگوهای سنتی و بومی برای مدیریت استفاده شود.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه خداوند به عنوان مدیر اصلی همیشه می‌شنود، پاسخگوست، افزود: هر کاری که می‌کنیم مدیر اصلی، مشاهده می‌کند و اگر این مسئله در مدیریت‌ها در جامعه جا بیفتد، بسیاری از موضوعات حل خواهد شد؛ به‌ویژه در زمانی که تصمیم‌گیری برای مدیران دشوار و مسائل به‌سادگی حل نمی‌شود.

وی متذکر شد: مدیران دستگاه های اجرایی باید به گونه ای به دنبال مدیریت باشند که برطرف کننده مشکلات مردمی باشند و به فکر خدمت به مردم باشند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به درخواست‌ مدیرکل تامین اجتماعی گفت: وظیفه ما  روحانیون فرهنگ سازی است و امیدواریم از ظرفیت نماز جمعه و مساجد بتوانیم در امر فرهنگ سازی و ترویج امور عام المنفعه به ویژه بیمه تامین اجتماعی استفاده کامل ببریم.

در ابتدای این دیدار مدیر کل تامین اجتماعی فارس با تشریح خدمات تامین اجتماعی گفت: این سازمان نهادی عمومی غیر دولتی و درآمد هزینه ای است که بدون استفاده از منابع دولتی و با تکیه بر درآمدهای های حاصله از دریافت حق بیمه های صاحبان اصلی خودکه همانا کارگران و کارفرمایان هستند، اداره می شود  .

ابراهیم کشاورز با بیان اینکه تامین اجتماعی سازمانی بین النسلی است که منابع آن بر اساس فتاوای مراجع عظام تقلید، حق الناس است افزود : در کشور قریب به 43 میلیون نفر ودر استان فارس نیز قریب به 46 درصد جمعیت استان یعنی 2میلیون 200 هزار از حمایت ها ، خدمات و تعهدات 18 گانه  تامین اجتماعی بهره مندند.

وی با اشاره به قدمت تامین اجتماعی در فارس گفت:  اداره کل تامین اجتماعی فارس قدمتی 64 ساله دارد و هم اکنون 1015 نفر از همکاران ما در 34 شعبه اصلی و 25 شعبه اقماری و 300 نفر نیز در بخش خصوصی در قالب 16کارگزاری رسمی ، وظیفه خدمت رسانی به مردم شریف استان را دارند.

کشاورز در ادامه با اشاره به نقش تاثیر گذار ائمه جمعه در هدایت افکار عمومی گفت : روحانیون همواره در همه برهه های تاریخی نقش ارشادی و هدایت گر جامعه بوده اند و بر این اساس امیدواریم که در ترویج فرهنگ بیمه ای از تریبون های نماز جمعه نیز به این سازمان کمک شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه