شمانیوز

​عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: باید توجه داشت کاهش دامنه نوسان و تغییرات قیمت بر اساس مصوبات شورای عالی بورس بوده است و اجرای آن توسط سازمان بورس و فرابورس روی داده است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی فرابورس؛ محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی در زمینه اصلاح قوانین بازار پایه باید قبل از اجرای آن صورت می‌گرفت و فعالان بازار شرایط خود را با قانون جدید انطباق می‌دادند، گفت: فرابورس در این خصوص اطلاع‌رسانی مناسبی را انجام داده است.

 

پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص آخرین تحولات بازار پایه اظهار داشت: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و فعالان اقتصادی داشتیم، گزارش جامعی را در این خصوص دریافت کردیم. لذا باید به این نکته توجه داشت که این تصمیم در شورای عالی بورس اتخاذ شده است و در این شورا هم نمایندگان مجلس و هم نمایندگان بخش خصوصی حضور داشتند.

 

پورابراهیمی ادامه داد: بازاری که ریسک کمتری داشته باشد نیاز به دامنه نوسان کمتری دارد به همین دلیل سهامداران اگر نیازمند ریسک بیشتر هستند مانند اتفاقاتی که در موسسات سپرده‌گذاری بدون مجوز روی داد باید در انتظار از دست رفتن دارایی خود هم باشند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان داشت: از نظر علمی و تخصصی بعضی از سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری‌های پرریسک تمایل بیشتری دارند اما پس از آن دچار مشکلات فراوانی می‌شوند. در این میان مشکل این است که سرمایه‌گذاران تصمیمات حرفه‌ای نمی‌گیرند و دچار ضرر می‌شوند. لذا باید توجه داشت کاهش دامنه نوسان و تغییرات قیمت بر اساس مصوبات شورای عالی بورس بوده است و اجرای آن توسط سازمان بورس و فرابورس روی داده است و این روند ریسک موجود در سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد و از دارایی سهامداران محافظت می‌کند.

 

پورابراهیمی افزود: این عده از سهامدارانی که تاکید دارند که نوسانات بیش از این باشد باید در نظر داشته باشند که ریسک هم به مراتب افزایش پیدا می‌کند؛ اما اگر در برهه‌ای از زمان سهامداران و فعالان اقتصادی به ریسک زیاد و دامنه نوسان بیشتر اصرار داشته باشند سازمان بورس باید راهکاری جداگانه در نظر بگیرد و چنانچه این افراد در آینده دچار مشکل شدند، حق هیچ گونه اعتراضی را نداشته باشند. طبیعی است در این میان عده‌ای افراد غیرحرفه‌ای هم وارد این بازار می‌شود که تحمل افزایش ریسک را نداشته و مطالبات خود را در آینده از سازمان بورس درخواست می‌کنند که این روندی کاملا غیر معقول است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه