شمانیوز

بر اثر ریزش معدن سامان کاوش طبس عصر امروز (پنجشنبه) ۲ کارگر این معدن جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایرنا: مدیرعامل شرکت زغالسنگ پروده طبس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این کارگران که مشغول کار در یکی از کارگاه‌های این معدن بودند با ریزش آن در زیر خاک مدفون شدند.

رمضان کریتی ‌ثانی افزود: در این مجموعه تنها همین ۲ کارگر بودند که با کمک و تلاش سایر کارگران از زیر آوار بیرون کشیده شدند اما تلاش برای احیای آنان توسط امدادگران بی‌نتیجه بود.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی هم گفت: حادثه یاد شده ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز در عمق ۲۰۰ متری معدن سامان کاوش طبس رخ داده است.

علیرضا عباسی افزود: به گفته سایر کارگران معدن، این ۲ کارگر که به منظور تخریب و پیش‌روی به عمق معدن رفته بودند دچار ریزش معدن شدند.

وی ادامه داد: گروه بعد از کارگران فوت شده، با توجه به تاخیر کارگران به محل مراجعه می‌کنند و متوجه ریزش و جان باختن همکاران خود شده و با پیکر بی‌جان آنان مواجه می‌شوند.

وی یادآور شد: به غیر از ۲ کارگر فوت شده، فرد دیگری در این معدن حضور نداشته است.

حوزه زغالدار طبس با وسعتی بالغ بر ۳۰ هزار کیلومتر مربع با ذخیره اکتشافی ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تن زغال سنگ کک شو و زغالسنگ حرارتی در چهار ناحیه پروده، نایبند، مزینو و آبدوغی یکی از بزرگترین ناحیه های زغالی در خاورمیانه است که از سال ۱۳۵۷ عملیات شناسایی و اکتشافی روی آن انجام گرفته و هم اکنون ادامه دارد.

مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است و از قطب های اصلی تولید ذغال سنگ کشور به شمار می رود که به خط ریل سراسری نیز متصل است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه