شمانیوز

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوی با اشاره به فعالیت چهار معدن استخراج سیلیس در خوی گفت: سالانه ۴۲ هزار تن از این ماده معدنی از معادن فعال خوی استخراج می شود

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن: ایرج مرندی امروز در ارومیه با اشاره به اینکه در معادن خوی یکی از مرغوب ترین نوع ماده معدنی سیلیس به دست می آید، اظهار کرد: در حال حاضر ارزش ریالی این ماده معدنی برابر با ۵۰ میلیارد ریال بوده که در صورت مدیریت هزینه ها از جمله کاهش هزینه های حمل و نقل و جلوگیری از خام فروشی، به ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه ماده معدنی سیلیس در صنایعی مانند شیشه سازی، سرامیک، پشم شیشه، تصفیه آب و صنایع الکترونیک استفاده می شود، افزود: خلوص سیلیس تولیدی در خوی بالای ۹۹ درصد بوده که در تولید مواد اولیه ۱۰ صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوی با اشاره به فعالیت چهار معدن استخراج سیلیس در خوی ادامه داد: سالانه ۴۲ هزار تن از این ماده معدنی از معادن فعال خوی استخراج می شود و همچنین چهار واحد دانه بندی سیلیس در خوی به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین معادن تولید و دانه بندی سیلیس کشور در خوی قرار دارد، عنوان کرد: این معدن با وجود گذشت ۱۵ سال از آغاز فعالیت، همچنان فعال بوده و سالانه ۲۰ هزار تن سیلیس از این معدن استخراج می شود.

مرندی میزان اشتغال در معادن سیلیس خوی را بیش از ۱۰۰ نفر خواند و تصریح کرد: در صورت ایجاد صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی امکان افزایش اشتغال به بیش از ۶ برابر در این زمینه وجود دارد.

در آذربایجان غربی ۱۵ معدن سیلیس با استخراج سالیانه ۲۴۹ هزار و ۸۰۰ تن وجود دارد که در این معادن تعداد ۱۳۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه