شمانیوز

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد:

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از پیش‌بینی پرداخت ۱۸هزارمیلیاردتومان تسهیلات به دو میلیون نفر تا پایان سال۹۸ خبر داد.

به گزارش شمانیوز؛ مرتضی اکبری در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین با بیان اینکه این بانک ابتدای امسال یک هدفگذاری برای اعطای حدود یک میلیون و ۵۰۰فقره تسهیلات بالغ بر ۱۵هزار میلیارد تومان داشته است، گفت: سال گذشته ما یک میلیون و ۲۰۰هزار فقره تسهیلات پرداخت کردیم که بالغ بر ۱۳هزار میلیارد تومان بود. از ابتدای سال از هدف گذاریمان هم جلوتر رفتیم به طوری که در ۶ماه اول سال حدود ۸هزار و ۷۰۰میلیارد تومان تسهیلات به ۹۶۰هزار نفر پرداخت کردیم.

وی در خصوص رشد منابع بانک افزود: از ابتدای سال منابع بانک ۳۰درصد افزایش یافته است و معوقات هم مثل سابق در سطح همان یک درصد باقی مانده است که این امر باعث می‌شود که وصولی‌های بانک بهتر محقق شود و اینگونه شرایط پرداخت تسهیلات ما هم بیشتر خواهد شد.

اکبری ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم که در ۶ماهه دوم عملکرد ما بهتر هم بشود به طوری که تا پایان سال بتوانیم به دو میلیون نفر حدود ۱۷ تا ۱۸هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران پاشنه آشیل سیستم بانکی را معوقات آن عنوان کرد و افزود: برخی به اشتباه فاکتورهای دیگری را مثل نرخ سود مورد هجمه قرار می‌دهند ولی نمی‌دانند که اگر معوقات پایین باشد نرخ سود هم پایین خواهد آمد و توان تسهیلات دهی هم بالا می‌رود و مشکلات کفایت سرمایه هم حل خواهد شد.

اکبری در پاسخ به دلیل اصلی پایین بودن معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: وام‌های خرد چون ریسک اعتباری کمتری دارند مبالغ پایین آن کمک می‌کند که پایین‌ترین معوقات را داشته باشیم و پیگیری همکاران هم بسیار خوب بوده است و بحث اعتقادی که مردم به قرض الحسنه دارند هم به ما کمک کرده است؛ چون منابع دولت هم پیش ما نیست و مردم سعی می‌کنند منابع مردمی را زودتر برگردانند.

وی در خصوص ریسک برنگشتن معوقات تسهیلاتی که به کمیته امداد پرداخت می‌شود، گفت: اتفاقا معوقات کمیته امداد بالا نیست و گاهی از آنچه همه جا معمول است کمتر هم شده است به طوری که در دو سال گذشته که وسیع‌تر با کمیته امداد کار میکردیم جای نگرانی نداشتیم.

اکبری همچنین کمک به کمیته امداد را یک فرصت عنوان کرد و ادامه داد: چون کمیته امداد به سمت توانمندسازی به جای پرداخت کمک بلاعوض رفته است این برای ما ارزشمند است که بازوی کمیته امداد باشیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در خصوص همکاری‌های آینده بانک قرض الحسنه مهر ایران با نهادهای مختلف گفت: در حوزه اشتغال با آستان قدس همکاری را آغاز کردیم و علاوه بر آن برنامه داریم که در همکاری با بنیاد برکت برای ایجاد ۳۰هزار شغل تامین مالی کنیم که بخش عمده آن در ۶ماه دوم سال انجام خواهد شد .

اکبری با تاکید بر اینکه بانک برنامه‌ای ندارد که تعداد شعباتش را افزایش دهد، افزود: در حال حاضر بانک حدود ۵۳۰شعبه دارد و به دنبال این هستیم که ترکیب را به گونه‌ای بهینه کنیم که بانک قرض الحسنه مهر ایران در تمامی شهرها شعبه داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بانک تاکید ویژه‌ای بر روی بانکداری الکترونیک داشته است، خاطرنشان کرد: در بانک قرض الحسنه مهر ایران، تمامی فرایندهای تسهیلات‌دهی را به سمت آنلاین شدن می‌بریم. همچنین کار بزرگی که در بانک قرض الحسنه مهر ایران صورت گرفته است این است که آرشیو اسناد ما کاملا الکترونیک می‌شود و با این کار به مرور زمان کاغذ حذف خواهد شد. در حال حاضر هم تسهیلات دهی در ۳۰شعبه ما بدون کاغذ است و هیچ مدرکی بجز یک کارت ملی و اثر انگشت از افراد نمی‌خواهیم که با این روش سرعت فعالیت‌ها حدود ۳۰درصد افزایش خواهد یافت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه