شمانیوز

مدیر پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین از پیشرفت فیزیکی بیش از 95 درصدی گندله سازی شرکت تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: امیدواریم این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از معدن نیوز: مدیر پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین از پیشرفت فیزیکی بیش از 95 درصدی گندله سازی شرکت تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: امیدواریم این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

حسن امین زاده در رابطه با مجموعه اقدامات و فعالیت های این شرکت در راستای پیشرفت این پروژه گفت: پروژه گندله سازی گهر زمین با ظرفیت 5 میلیون تن در حال اجراست.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه از سال 1393 شروع شده و در دو بخش شامل فعالیت پیمانکار خارجی و پیمانکار داخلی در حال اجراست. پیمانکار خارجی این طرح، اتوتک می باشد که کارهای مهندسی پایه و تامین تجهیزات اصلی را انجام می دهد. پیمانکار داخلی هم که به صورت EPC یعنی اجرا، نصب و راه اندازی در حال کار است آسفالت طوس می باشد. این شرکت کارهای بازنگری مهندسی را نیز انجام می دهد.

امین زاده ادامه داد: تجهیزات بخش خارجی 6432 تن و داخلی 9740 تن می باشد و مجموعا 17 هزار تن تجهیز برای پروژه نیاز است که 16700 تن آن تاکنون وارد پروژه شده و عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است.

وی تصریح کرد: این پروژه 12 هزار تن سازه فلزی دارد که 1190 تن نصب شده و تنها 100 تن آن باقی مانده است.

مدیر پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: با راه اندازی این طرح 500 نفر به صورت مستقیم و 1200 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

وی یکی از علل تاخیر در اجرای این پروژه را روند طولانی ترخیص کالا از گمرک خواهد و اظهار داشت: همین امر سبب شد پیشرفت فیزیکی پروژه کند گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه