شمانیوز

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:

معاونت فرهنگی باید ارتقاء سطح فرهنگ عمومی را بعنوان یک اصل برای توسعه، در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند: اسماعیل زمانی در نشستی که با معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و هیأت همراه در محل این سازمان داشتند؛ با تأکید بر این موضوع که زیرساخت های ما به مسائل فرهنگی مربوط می شود، گفت: باید بر روی زیرساخت های عمومی نظیر آموزش، بهداشت و فرهنگ بیشتر کار کنیم در همین راستا حوزه معاونت فرهنگی این مأموریت را برعهده گرفته و باید ارتقاء سطح فرهنگ عمومی را بعنوان یک اصل برای توسعه در دستور کار خود قرار دهند؛ چرا که اصلی ترین توسعه، توسعه انسانی است.

اسماعیل زمانی مسائل فرهنگی و اجتماعی در منطقه آزاد اروند را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: تا زمانی که توسعه انسانی در جامعه ای شکل نگیرد، مابقی توسعه ها در تمدن سازی چندان نقشی ندارند.

وی خاطر نشان کرد: توسعه انسانی تنها از راه بالا بردن فرهنگ عمومی میسر خواهد شد.

به گفته زمانی مدیران فرهنگی باید سعی کنند سطح سواد و معلومات خود را در این حیطه بالا برده و علاوه بر آن از مشاورین ملی نیز استفاده کنند.

اسماعیل زمانی مجموعه توان کشور در حوزه فرهنگی را بسیار بالا عنوان کرد و تأکید داشت: نباید خود را به امکانات و ظرفیت های محلی محدود کنیم بلکه باید از ظرفیت های ملی و بین المللی بهره برده و به سمت بومی سازی سوقشان دهیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: اهداف و خروجی های فرهنگی باید کاملا مشخص و با عدد و رقم قابل احصاء باشند. وقتی می گوییم سطح فرهنگ عمومی باید بالا رود یک بحث خیلی کلی است؛ راه درست این است که خروجی اش به شکل آمار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه