شمانیوز

وزیر صمت تأکید کرد:

​وزیر صنعت معدن و تجارت در جلسه شورای توسعه اقتصادی شهرستان خدابنده گفت: ایجاد عدالت صنعتی و توسعه متوازن صنعتی و معدنی نقاط مختلف کشور هدف ماست.

به گزارش شمانیوز و به نقل از  شاتا، رضا رحمانی افزود: راه اندازی برخی طرح ها، زنجیره ای از تولید را در مناطق مختلف کشور ایجاد می‌کند که هم در توسعه آن منطقه و هم در فراهم آوردن فرصت‌های شغلی جدید بسیار موثر است.

وی ادامه داد : با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان خدابنده، معیشت مردم برقرار است ولی برای رفع محرومیت های صنعتی شهرستان باید چند کار اساسی را در دستور کار خود قرار دهیم.

وزیر صمت خاطرنشان کرد: ماموریت ویژه‌ای به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان داده شده است تا همسو با برنامه‌های جامع وزارت صمت برای زدودن آثار محرومیت در برخی شهرستانها مطالعه دقیقی بر روی منطقه و ظرفیت های صنعتی و معدنی آن انجام دهد.

رحمانی با اشاره به برنامه تدوین شده در وزارت صمت برای توسعه استان های محروم کشور در حوزه صنایع و معادن، گفت: در صورت تحقق اهداف این طرح و همراهی مسئولان این استان ها می توانیم نتایج خوبی را شاهد باشیم که اثرات آن در زندگی مردم و جوانان این مناطق ملموس شود.

وی از سازمان های توسعه ای ایمیدرو و ایدرو خواست با سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی شهرستان خدابنده مطالعات اولیه را انجام دهند و تمام استعدادهای این شهرستان شناسایی و بر روی آنها برنامه‌ریزی شود.

وزیر صمت اضافه کرد: ساخت واحدهای بسته‌بندی و همچنین صنایع تبدیلی می‌تواند به توسعه منطقه کمک کند و محصولات کشاورزی تولیدی آنها را با ارزش افزوده بیشتری وارد بازار کند‌.

رحمانی تاکید کرد: همه عوامل و دست اندرکاران حوزه تولیدی و صنعتی باید شرایط سخت امروز را درک کنند و برای رونق تولید گام‌های محکم و اثرگذار بردارند.

وی تصریح کرد: بحث تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدها تبدیل به یک دغدغه عمومی در حوزه تولید کشور شده و نیازمند اصلاح در روند فعلی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: توسعه مناطق محروم و توجه به مزیت های صنعتی استان ها جزو اولویت های وزارت صمت هستند و بر این اساس شناسایی مزیت‌ها و تکمیل زنجیره تولید در دستور کار است.

رحمانی گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید فرمودند که رونق تولید، راه حل مشکلات کشور است و رفع بیکاری جوانان و ایجاد فرصت های جدید شغلی باید امروز به دغدغه نخست تمامی مسئولین در حوزه تولید تبدیل شود.

وی تصریح کرد: این فرمایش مقام معظم رهبری است که تولید نباید تعطیل شود و همه دستگاه‌ها باید روی موضوع تولید متمرکز شوند، لذا باید این مهم به عنوان یک باور در کشور نهادینه و پیگیری گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان تاکید کرد: با تمرکز روی فرصت ها و تجمیع قابلیت ها بسیاری از مناطق مختلف کشور به ویژه زنجان می توانند پیشتاز رفع مشکل در بخش تولید در سطح کشور شوند و با توجه به اراده مسئولان این استان مطمئن هستم که این اتفاق به زودی رخ خواهد داد و زنجان جزو استان‌های نوظهور صنعتی کشور در آینده نزدیک خواهد بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه