شمانیوز

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو:

مهندس نوریان درحاشیه نمایشگاه ایران کانمین 2019 گفت : درخصوص سنگ آهن صادرات محور نیستیم و تنها سنگ آهن دانه بندی را صادر کرده ایم و در حدود 30 درصد از شمش های تولیدی ما به کشورهای جنوب شرق آسیا و قطر صادر می شود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شمانیوز،  محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نشست خبری با اصحاب رسانه که در حاشیه نمایشگاه ایران کانمین 2019 برگزار شد ، گفت:درخصوص سنگ آهن صادرات محور نیستیم و تنها سنگ آهن دانه بندی را صادر کرده ایم و در حدود 30 درصد از شمش های تولیدی ما به کشورهای جنوب شرق آسیا من جمله اندونزی ، فیلیپین وبخش عمده ی آن به کشور قطر  و بخشی هم به ایتالیا صادر می شود.

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: یکی از طرحهای توسعه ای چادرملو در سال آینده، طرح d19 است  و تمام مجوزهای این طرح به صورت کتبی و شفاهی گرفته شده است و عملیات حفاری آن در حال آغاز است و دراین طرح آمادگی کامل داریم تا بتوانیم همزمان با اکتشاف کار استخراج را انجام دهیم.

 

نوریان گفت: گندله سازی 2 نیز در کنار گندله سازی فعلی در حال انجام است و احداث کارخانه میلگرد نیز در دست اجراست و امیدواریم پروژه ها سال آینده به نتیجه برسند.

وی همچنین از طرح آبرسانی خلیج فارس نیز در سال آینده خبر داد و گفت: پروژه مهمی که درسال آینده به نتیجه می رسد پروژه آبرسانی از خلیج فارس است که تا پایان امسالانتقال آب به گل‌گهر می‌رسد و تا شهریور سال آینده به چادرملو خواهد رسید.

نوریان گفت: قرار است معدن سنگ آهن استرالیا را هرچه سریعتر فعال کنیم. همچنین نیروگاه خورشیدی هم در حال احداث است و سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در خصوص انصراف فولاد مبارکه اصفهان از مشارکت در طرح معدن استرالیا گفت: چون شرکت فولاد مبارکه اصفهان در لیست تحریمها قراردارد بنابراین ترجیح داده شد که نامش در لیست این پروژه نباشد.

نوریان درخصوص  اینکه شرکت های فولادی با کمبود مواد اولیه روبرو هستند نیز گفت: از 10 و نیم میلیون تن کنسانتره تولیدی ما تنها 4 میلیون تن مصرف می کنیم و مابقی مواد اولیه را به فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان می‌دهیم و با توجه به کم بودن منابع داخلی  و محدود بودن منابع و ذخایر امکان دارد که در آینده نزدیک نیاز به واردات سنگ آهن از خارج از کشور داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه