شمانیوز

رییس کنفدراسیون صادرات خبر داد:

رییس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه در ٦ ماهه نخست امسال تراز تجاری با ٧٠٠ میلیون دلار به نفع واردات بوده، اعلام کرد: ٧١ درصد ارز صادراتی به کشور بازگشته است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از «کالاخبر»، محمد لاهوتی صبح امروز در نشستی خبری اظهار داشت: صادرات و واردات در شش ماهه اول روند خوبی را داشته و در صادرات با وجود کاهش از نظر ارزشی که بیشتر به دلیل تعدیل نرخ های پایه صادراتی است، اما از نظر وزنی رشد ٢٢ درصدی داشته است.

وی افزود: تراز تجاری کشور در شش ماهه نخست با تقریبا ٧٠٠ میلیون دلار به نفع واردات بوده ولی در شش ماهه دوم فکر می کنم به نفع صادرات تغییر کند. رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران تصریح کرد: همچنان بزرگترین مقاصد صادراتی کشور، چین، عراق، امارات، ترکیه و افغانستان هستند که نشان می‌دهد، هند از جمع این کشورها خارج شده است.

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: خروج هند از جمع ۵ کشور اول صادراتی ایران نشان می دهد که این کشور در موضوع تحریم های یکجانبه آمریکا سخت گیرانه تر عمل کرده است. رییس کنفدراسیون صادرات گفت: در شش ماهه نخست امسال کشورهای چین، امارات، ترکیه و هند بزرگترین صادرکنندگان به ایران بوده اند و میانگین نرخ هر تن واردات ٢٩٥ دلار بوده است

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه