شمانیوز

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: سازمان بیمه سلامت رویکرد جدیدی در حوزه سلامت ایجاد کرد که از درمان محوری به سلامت محوری و توجه به امور پیشگیری بوده است.

به گزارش شمانیوز، دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با آی‌هینا ضمن تبریک هفته بیمه سلامت با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه درمانی موجب رضایتمندی مردم شده است، بیان کرد: پوشش بیمه‌ای از نیازهای اساسی افراد یک جامعه به شمار می‌رود که نبود آن معضلات زیادی را برای هر شخصی به دنبال دارد و در این میان دولت تدبیر و امید با اقداماتی مؤثر، به دغدغه مردم در این بخش پاسخ داد و چتر بیمه سلامت را بر سر همگان و فراتر از گذشته گستراند.

وی ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه بیمه سلامت خصوصاً مدیران و کارکنان خدوم و زحمتکش اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: سازمان بیمه سلامت ایران برای دستیابی به حداکثر میزان رضایتمندی مردم با تأکید بر توانمندسازی بیمه‌شدگان بر اساس محورهای سه‌گانه دسترسی عادلانه، سلامت محوری و حفاظت مالی بر اهداف استراتژیکی همچون استقرار کامل سازمان الکترونیک، خرید راهبردی خدمات سلامت و افزایش کارآیی و ارتقاء بهره‌وری متمرکزشده است.

دکتر کشمیری بیان کرد: گسترش نظام بیمه سلامت در کشور یکی از مهم‌ترین فرامین مورد تأکید در سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب، قانون برنامه پنجم توسعه که خوشبختانه این سازمان در استان بوشهر منشأ خدمات گسترده و خوبی بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: خوشبختانه هماهنگی و همکاری خوبی بین مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت استان بوشهر وجود دارد و این امر باعث ارائه خدمات مطلوب به شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۴۹۰ هزار نفر استان تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت بوشهر هستند تصریح کرد: بیمه‌شدگان استان بوشهر در ۴ صندوق بیمه‌ای تحت پوشش بیمه سلامت هستند که در این راستا بیش از ۳۴۰ هزار نفر در صندوق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، ۸۰ هزار نفر صندوق کارکنان دولت، حدود ۵۵ هزار نفر صندوق بیمه سلامت همگانی و حدود ۱۷ هزار نفر نیز در صندوق سایر اقشار تحت پوشش این اداره کل قرار دارند یعنی حدود ۴۸ درصد از جمعیت استان تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت بوشهر هستند.

دکتر کشمیری بیان کرد: چهار طرح نظام ارجاع الکترونیک، نسخه‌نویسی الکترونیک، رسیدگی الکترونیکی اسناد و استحقاق سنجی در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری بیمه سلامت استان بوشهر اجرایی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: اجرای درست و دقیق طرح نظام ارجاع به پزشک خانواده گامی در راستای ارائه خدمات درمانی هدفمند، کاهش هزینه‌های درمان، جلوگیری از سردرگمی بیمار و برقراری عدالت اجتماعی در حوزه درمان است.

وی تصریح کرد: برنامه پزشک خانواده محصول مشترک وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت است که باقوت باید ادامه و توسعه یابد.


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه