شمانیوز

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مانده سپرده‌های مردم نزد این بانک را ۲۴۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایرنا ، مرتضی اکبری در مراسم افتتاح شعبه این بانک در مشهد گفت: مانده تسهیلات این بانک نیز ۲۱۰ هزار میلیارد ریال است که حدود ۹۰ درصد سپرده‌ها در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و ۱۰ درصد دیگر نیز سپرده قانونی است که باید نزد بانک مرکزی باقی بماند.

وی افزود: اعتماد مردم و سپرده گذاران به این بانک به دلیل فعالیت‌هایی که در زمینه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه دارد بسیار است و روز به روز این اعتماد در حال افزایش می‌باشد در حالی که این بانک سودی به سپرده‌های خود نمی‌دهد و در پرداخت تسهیلات نیز تا چهار درصد کارمزد دریافت می‌کند.

دکتر مرتضی اکبری با اشاره به شفافیت فعالیت‌های این بانک اظهارداشت: سال گذشته به یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شد و از ابتدای امسال تاکنون نیز به یک میلیون و ۲۴۰ هزار نفر بالغ بر ۱۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این میزان به ۲ میلیون فقره وام به مبلغ ۱۸۰ هزار میلیارد ریال برسد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با بیان اینکه سال‌های گذشته کمک به معیشت بیشترین سهم را در پرداخت‌ تسهیلات داشته است گفت: از ۲ سال پیش تاکنون جهت پرداخت تسهیلات به سوی اشتغالزایی خرد هدایت شده و با توجه به تصمیم شورای پول و اعتبار در افزایش سقف وام اشتغال از ۲۰۰ میلیون به ۵۰۰ میلیون ریال این تسهیلات موثرتر از گذشته عمل می‌کند.

وی افزود: در این ارتباط پرداخت تسهیلات اشتغال با مشارکت حوزه‌های تخصصی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد برکت، آستان قدس رضوی و بسیج سازندگی انجام می‌شود.

دکتر اکبری ادامه داد: سال گذشته بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در جهت اشتغال خرد پرداخت شد که این مبلغ در نیمه اول امسال به ۲۰ هزار میلیارد ریال رسیده و تا پایان سال نیز رشد چشمگیر نسبت به پارسال خواهد داشت.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: هم اکنون میزان معوقات این بانک با یک درصد از میانگین بین‌المللی معوقات بانکی کمتر است.

وی گفت: این بانک از ابتدای امسال بانکداری سبز به معنای حذف کاغذ در روند افتتاح حساب، پرداخت تسهیلات و بازپرداخت را به اجرا گذاشته است.

شایان ذکر است، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم اکنون دارای ۵۳۰ شعبه در کشور با سه هزار کارمند است و خراسان رضوی نیز دارای ۳۱ شعبه می‌باشد که ۱۷ واحد از این تعداد در مشهد فعالیت دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه