شمانیوز

مدیر کل امور مالیاتی لرستان اظهار داشت: مشارکت در سازندگی و آبادانی کشور با پرداخت مالیات امکان ‌پذیر است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمدی، مدیرکل امور مالیاتی لرستان در جلسه با شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای استان تصریح کرد: توسعه فرهنگ مالیاتی نیازمند عزم عمومی است و باید پرداخت مالیات را به ضرورتی غیر قابل انکار تبدیل کرد.

محمدی هم چنین افزود: اداره کل امور مالیاتی،‌ در راستای تأمین هزینه های دولت و حرکت به سمت ثبات اقتصادی، نیازمند تغییر نگاه به مالیات به عنوان تامین کننده عمده درآمدهای بودجه‌ای است و این مهم بدون فرهنگ سازی در سطح جامعه و تغییر نگاه مودیان مالیاتی به این مقوله محقق نمی گردد.

وی هم چنین افزود: ترویج فرهنگ مالیاتی و تبدیل آن به یک حس و مشارکت ملی، تنها وظیفه سازمان امور مالیاتی و یا دولت نیست و به عنوان یک مقوله اساسی در توسعه، ضرورتی عمومی و فراقوه‌ای است و مشارکت همه سازمانها، وزارتخانه ها، نهادها و دیگر ارکان بخش دولتی و همزمان شهرداری‌های استان را هم می‌طلبد.

محمدی با اشاره به ارتباط و تعاملات مناسب و دوسویه اداره کل امور مالیاتی با شهرداری‌های استان; اختصاص سه درصد از مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها را گامی بلند در جهت شکوفایی، توسعه و ارائه خدمات عمرانی دانست.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان در خاتمه خاطرنشان کرد: اقدامات و اطلاع‌رسانی شهرداران از نحوه هزینه کرد درآمدهای مالیاتی در نهادینه‌سازی فرهنگ مالیاتی در جامعه و آشنایی مردم با نقش مالیات در عمران و سازندگی شهرها بسیار تأثیرگذار است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه