شمانیوز

غریب پور در نشست شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک مطرح کردند:

این سازمان برای تخصیص اعتبار حوزه های اکتشاف و زیرساخت معادن از منابع داخلی در قالب تشریفات قانونی، محدودیتی قائل نیست.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو): خداداد غریب پور در نشست شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اظهار داشت: پیشرفت آماری این طرح مطلوب است و تاکنون 1051 معدن کوچک مقیاس پایش شده و برای 220 معدن، راهکار کلینیکی ارائه شده است.

وی ادامه داد: همچنین، برای 42 معدن، اقدام نهایی صورت گرفته و 10 معدن نیز در حال تولید و فعالیت است.

نقشه راه معادن کوچک در راه است

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مطالعات جامعی برای توسعه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس انجام شده است، تصریح کرد: تا بهمن امسال، نقشه راه معادن کوچک تدوین می شود و متعاقب آن، طرح مذکور در سال آینده، منسجم تر و با سرعت بیشتر پیش خواهد رفت.

وی افزود: فراهم کردن بستر حضور شرکت های استارتاپی و دانش بنیان در توسعه معادن کوچک، جزو برنامه های ایمیدرو است و از این رو، در نظر داریم زمینی در جوار مرکز تحقیقات فرآوری کرج به این واحدها اختصاص دهیم.

غریب پور خاطرنشان کرد: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اقدامات مناسبی برای تامین مالی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس برداشته است.

وی ادامه داد: حضور فعال تر در رسانه ها برای ایجاد فرهنگ سازی در حوزه معادن کوچک و جذب سرمایه گذاری در این حوزه، ضروری است.

12 استان و اجرایی شدن 80 مصوبه

وجیه ا... جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در این نشست گفت: تاکنون سفرهای استانی کارگروه احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس به 12 استان انجام شده و در جمع بندی های این کارگروه ،80 مصوبه اجرایی شده است.

امضا تفاهمنامه با 770 سرمایه گذار

وی ادامه داد: در راستای این طرح، 5 تفاهم نامه جدید منعقد شده و تفاهم نامه تامین مالی با معرفی 770 سرمایه گذار برای نخستین بار امضا شده است. همچنین حضور در 5 نمایشگاه و نیز حضور در جلسه دفاع از مرکز نوآوری دانشگاه امیرکبیر، از دیگر اقدامات این کارگروه است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه