شمانیوز

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان :

مهندس منصور یزدی زاده در پنل نقش دولت در تسهیل و توسعه در آمدهای غیرنفتی که در سومین روز از نمایشگاه بین المللی ایران کانمین ۲۰۱۹ برگزار شد ، توسعه نامتوازن زنجیره فولاد را عامل اصلی بحران در تأمین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن برای شرکت های فولادی دانست و گفت : ما روی کاغذ هم کمبود سنگ آهن داریم.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن: مهندس منصور یزدی زاده در پنل نقش دولت در تسهیل و توسعه در آمدهای غیرنفتی که در سومین روز از نمایشگاه بین المللی ایران کانمین ۲۰۱۹ برگزار شد ، توسعه نامتوازن زنجیره فولاد را عامل اصلی بحران در تأمین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن برای شرکت های فولادی دانست و گفت : ما روی کاغذ هم کمبود سنگ آهن داریم. امروز بزرگ ترین دغدغه فولادسازان تأمین مواد اولیه است که به شرکت های فولادی دیگر نیز سرایت کرده است.

ایشان ادامه داد : متأسفانه توسعه ها در بخش معدن به جای آنکه افقی صورت بگیرد ، به صورت عمودی انجام گرفته است و امروز شرکت هایی مانند گل گهر و چادرملو خود درگیر تولید فولاد شده اند.

به همین دلیل اخیرا فولاد مبارکه نیز دغدغه تأمین مواد اولیه را مطرح کرده است. وی یکی دیگر از چالش های تأمین مواد اولیه را صادرات سنگ آهن بدون توجه به نیاز داخل عنوان نمود و گفت : ذوب آهن مخالف صادرات نیست اما معتقد است ابتدا باید نیاز ظرفیت های موجود در واحدهای فولادی تأمین شود. این در حالی است که هم اکنون نیز مقدار قابل توجهی سنگ آهن از کشور صادر می شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تعرفه ۲۵ درصدی عوارض را فاقد بازدارندگی لازم برای صادرات دانست و گفت : حتما این عدد باید افزایش پیدا کند اما با این وجود آمادگی خریداری نقد سنگ آهن معادن کوچک را داریم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه