شمانیوز

مدیر مجتمع مس سرچشمه تاکید کرد:

به منظور رونق تولید و کمک به اشتغال پایدار، این مجتمع با خرید قطعات و وسایل مورد نیاز از 100 واحد صنعتی در این استان حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از معدن نیوز: مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: به منظور رونق تولید و کمک به اشتغال پایدار، این مجتمع با خرید قطعات و وسایل مورد نیاز، از 100 واحد صنعتی در این استان حمایت می‌کند.

حسین احمدی  در آیین افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های مس سرچشمه در محل تالار خیام دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان اظهار داشت: سال گذشته نخستین نمایشگاه توانمندی های مس سرچشمه را برگزار و در این نمایشگاه نیازها و خواسته های خود را مطرح کردیم.

وی تصریح کرد: برپایی نخسین نمایشگاه منجر به ایجاد تفاهم نامه بین مجتمع مس و مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان مبنی بر حمایت از 100 واحد صنعتی در استان شد.

احمدی بیان کرد: در حال حاضر بیش از 30 کارگاه و واحد تولیدی در مجتمع مس سرچشمه فعال هستند که غیر از برآورده ساختن نیازمندی های مجتمع مس سرچشمه، قرار شد امکانات و نیازهای مورد نیاز معادن دره زار و دره آلو نیز در راستای توسعه، از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط شهرستان و استان کرمان تأمین کنیم.

وی تصریح کرد: توانستیم کارخانه اسید سولفوریک سرچشمه را که خواسته به حق مردم بود راه اندازی کنیم که با این کار بزرگ ضمن کاهش آلودگی، تولید کودشیمیایی از اسید سولفوریک برای باغات کشاورزی هم در بر دارد.

احمدی خاطرنشان کرد: این اسید سولفوریک پتانسیلی برای شهرستان در حوزه ظرفیت های حمل ونقل و بستر کود شیمیایی و نیز در حوزه کشاورزی است.

وی گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز مس سرچشمه فعالیت هایی از جمله پرورش آبزیان، کشت گل محمدی و گیاهان دارویی هم ورود کرده و فعالیت هایی را در منطقه رفسنجان در حال انجام دارد.

وی بیان کرد: در حوزه نوآوری و علوم جدید هم سال گذشته با شرکت معتبر اولین شتابدهنده صنعتی را افتتاح کردیم همچنین در حوزه ایمنی هم اولین استارتاپ صنعتی در کشور را برگزار کردیم که کمک موثری به صنایع در سرچشمه می باشد و 11 ایده در این استارتاپ انتخاب شدند که دو مورد در مورد صنعت مس هستند.

مدیر روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم در این آیین اظهار کرد: این نمایشگاه از 28 آبان تا 30 ام آبان ماه در دانشگاه ولیعصر رفسنجان دایر است که 25 غرفه داخل سالن و 18 غرفه هم در فضای باز هستند.

محسن رجب پور بیان کرد: در غرفه ها محصولاتی عرضه می شود که مجتمع مس در صورت نیاز داشتن به این محصولات و قطعات با واحدهای تولیدی ارتباط برقرار می کند و آنها را مورد حمایت قرار می دهد.

محمد علیپور نماینده شرکت کاسم کارمانیا هم در این آیین گفت: این اولین محصول تولید شده از اسید سولفوریک است که به کمک مس تولید کردیم و در باغات کشاوری مورد استفاده قرار می گیرد.

وی بیان کرد: این محصول به صورت پودر است و از خروج 15 میلیون دلار جهت خرید سموم از کشورهای خارج جلوگیری می کند.

به گفته علیپور این محصول پودر مانند می تواند برای همه محصولات و کشت ها مفید و کاربرد داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied