شمانیوز

مدیر مجتمع آلومینای ایران خبر داد:

این مجتمع، برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود، بوکسیت معادن کوچک بخش خصوصی را در مناطق مختلف کشور خریداری می‌کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از معدن نیوز: مدیر مجتمع آلومینای ایران گفت: این مجتمع، برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود، بوکسیت معادن کوچک بخش خصوصی را در مناطق مختلف کشور خریداری می‌کند.

امیر تردال اظهار داشت: شرکت آلومینای ایران در شهرستان جاجرم، معادن زیادی در استان های مختلف در اختیار دارد اما خرید مواد معدنی بخش خصوصی هم در حال انجام است.

وی افزود: اکنون 20 معدن در جاجرم، سه معدن در یزد، 2 معدن در سمنان، 2 معدن در کرمان و یک معدن در کهگیلویه و بویراحمد در اختیار آلومینای جاجرم است.

تردال گفت: نیمی از ماده اولیه این شرکت، از معدن تاش در استان سمنان تامین می شود.

وی اظهار داشت: شرکت آلومینای ایران، در قالب طرح سراسری اکتشاف بوکسیت، پهنه‌ های مختلفی را در ایران مورد بررسی و مطالعه قرار داده است و تلاش داریم تا منابع جدید بوکسیت را شناسایی کنیم.

مدیر مجتمع آلومینای ایران خاطرنشان کرد: آلومینای جاجرم، ظرفیت های بسیار برای ایجاد و توسعه صنایع پایین دستی در این استان و حتی در سایر استان های نیمه شرقی کشور دارد و بخش خصوصی می تواند در این زمینه وارد عرصه شود.

مجتمع آلومینای ایران در شهرستان جاجرم در 150 کیلومتری جنوب بجنورد و 5 کیلومتری شمال شهر جاجرم واقع است که در سال 1375 به بهره برداری رسیده است.

این مجتمع صنعتی، که قطب تولید پودر آلومینیوم در کشور است، تاکنون 2000 فرصت شغلی مستقیم داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه