شمانیوز

ترقی در گفت‌وگو با شمانیوز:

​عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: از دولت تدبیر و امید انتظار می‌رفت در قضیه افزایش قیمت بنزین کمی تدبیر نشان می‌داد؛ چون افزایش قمیت بنزین آثار منفی اقتصادی و اجتماعی در پی دارد.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: دولت باید پیش از افزایش یک‌دفعه‌ای قیمت بنزین، افکار عمومی را آماده و اقناع می‌کرد.

وی افزود: تا زمانی‌که مردم نسبت به تصمیمات دولت اقناع نشوند، پیوسته واکنش‌های منفی را در پی دارد و دولت نمی‌تواند اهداف خود را محقق سازد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه سیاست‌های افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نیز افزایش قیمت سوخت در دولت آقای احمدی‌نژاد اتفاق افتاد که مردم تاحدودی به این سیاست عادت کرده بودند، گفت: توقف این سیاست از سوی دولت حسن روحانی بی‌حساب و کتاب و بدون برنامه‌ریزی بود و نیز اجرای دوباره این سیاست پس از سال‌ها توقف به مراتب نسنجیده‌تر بود.

ترقی خاطرنشان کرد: اگر دولت چاره‌ای برای این مشکل نیندیشد، در جامعه فضایی برای سوءاستفاده دشمنان و ناآرامی‌ها شکل خواهد گرفت؛ فضایی که در شرایط فعلی برای کشور سَم است.

وی تصریح کرد: دولت باید پیش از افزایش قیمت بنزین ، نظرسنجی انجام می‌داد و با احزاب و کارشناسان هم‌فکری می‌کرد تا متوجه می‌شد چند درصد از مردم آمادگی پذیرش این تصمیم را داشتند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه گوش دولت برای شنیدن مشکلات مردم یک مقدار سنگین است، گفت: متأسفانه دولت گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات مردم ندارد و این هم فاصله بین دولت و ملت را تشدید می‌کند و دستگاه‌های دیگر باید بار این مشکل را به دوش بکشند و هم هزینه‌های کشورداری را افزایش می‌دهد.

ترقی تأکید کرد: تصمیم افزایش قمیت بنزین آثار منفی اقتصادی و اجتماعی در پی دارد. وقتی دولت ادعا می‌کند دولت تدبیر است باید حداقل ذره‌ای تدبیر در تصمیماتش مشاهده شود.

وی یادآور شد: افزایش قیمت بنزین در هفته وحدت عیدی خوبی برای مردم نبود؛ لذا امروز شرایطی در کشور در هفته وحدت به وجود آمده که زیبنده ملت ایران نیست به خصوص وقتی تمام شخصیت‌های جهان اسلام در کشورمان حضور دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه