شمانیوز

امروز در نمایشگاه ایران تراکنش از اولین پلتفرم وام دهی فرد به فرد رونمایی شد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از خبرنگار آریا، در سومین روز برگزاری نمایشگاه ایران تراکنش در بوستان گفت و گو، از اولین پلتفرم وام دهی فرد به فرد، رونمایی شد.

حسین قریب مدیرعامل و بنیامین عباسی مدیر فنی شرکت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرو «سیتکس» با حضور در نمایشگاه ایران تراکنش با حضور اصحاب رسانه و جمعی از مهندسین کشور، از یکی از محصولات شرکت سیتکس با عنوان «پلتفرم وام دهی فرد به فرد» رونمایی کردند.

بنیامین عباسی مدیر فنی «سیتکس» درباره این پلتفرم که برای اولین بار در ایران از آن رونمایی می شود، گفت: وام دهی فرد به فرد، مدلی است که در آن وام دهنده و وام گیرنده به طور مستقیم و بدون کمترین تعامل نهادهای مالی و بانک ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

مدیر فنی سیتکس درباره مزیت های این پلتفرم گفت: دسترسی مناسب به منابع اعتباری، شکل گیری شبکه ای فرد به فرد بر مبنای اعتماد متقابل، کاهش ریسک و هزینه، افزایش شفافیت در فرآیند وام دهی، ایجاد فضای مشارکت برای بنگاه های کوچک و متوسط کسب و کاری (SME) و فراهم نمودن زیرساختی برای پیاده سازی و تطبیق همگانی سرویس های اعتباری از دستاوردهای این مدل وام دهی است.

به گفته عباسی، پلتفرم هوشمند وام دهی فرد به فرد، شامل سه ماژول، مدیریت وفاداری مشتریان، بیمه توزیع شده و اعتبارسنجی توزیع شده است و شامل چهار مرحله 1- Borrower (درخواست دهنده وام): شخص وام گیرنده درخواست وام را به شبکه ارسال می کند، 2- Risk Assessor (تخمین گر ریسک): میزان ریسک مربوطه به درخواست جاری از فرد مذکور بررسی و به شبکه اعلام می شود، 3- Insurer (بیمه گر): ضمانت بازپرداخت وام توسط یک فرد یا شبکه صورت می گیرد و 4- Lender (وام دهنده): تامین سرمایه مورد نیاز برای وام درخواست شده توسط یک فرد یا نهاد وام دهنده صورت می گیرد.

مدیر فنی سیتکس درباره فرآیند وام دهی این پلتفرم  گفت: در مرحله اول وام گیرنده، درخواستی مشخص را با تعیین مبلغ و سایر پارامترهای مربوطه در سیستم ثبت می کند. در مرحله دوم ارزیابی کننده، یک گزارش ارزیابی دیجیتال مربوط به وام گیرنده در لایه اپلیکیشن بارگذاری می کند. در مرحله سوم لایه تضمین، یک پیشنهاد اولیه شامل اطلاعات درخواست به همراه تعهدات و ریسک مربوطه تهیه می کند. در مرحله چهارم اگر وام بتواند پیشنهاد اولیه را دریافت کند، برای مرحله بعدی که تامین سرمایه جمعی است هدایت خواهد شد، اما اگر لایه تضمین، پیشنهاد اولیه ای برای آن در نظر نگیرد و آن را رد کند، روال آن درخواست در سیستم به پایان رسیده و اطلاع رسانی مربوطه انجام خواهد شد.  

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آریا، در ادامه مراسم رونمایی از اولین پلتفرم وام دهی فرد به فرد در نمایشگاه ایران تراکنش، حسین قریب مدیرعامل «سیتکس» درباره فعالیت های این شرکت گفت: شرکت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرو «سیتکس» فعالیت خود را از سال 1380 با تکیه بر دانش و تخصص جمعی از مهندسین برجسته کشور در زمینه طراحی و تولید نرم افزار و سخت افزار اتوماسیون اداری آغاز کرد و امروز با گذشت نزیک به دو دهه فعالیت مستمر و پویا در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و کسب افتخارات، محصولات و خدمات خود را در صنعت نوظهور بلاکچین و ارزهای دیجیتال توسعه داده ایم و در سه 1- حوزه طراحی، توسعه، مشاوره و آموزش راهکارهای مبتنی بر بلاکچین، 2- طراحی، مشاوره، آموزش، نصب و راه اندازی در حوزه ماینیگ و 3- مشاوره سرمایه گذاری، تحلیل و آموزش در زمینه ارزهای دیجیتال، محصولات و خدمات خود را ارائه می کنیم.

حسین قریب در پایان با تاکید بر این نکته که در حال حرکت به سوی آینده هستیم و استراتژی ما برای رویارویی با آن، داشتن سهمی از فناوری های نوین مانند بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء است، گفت: با ارائه محصولات و خدمات با کیفیت در فناوری های نوظهور در مسیر استراتژی و راهبرد خود حرکت می کنیم. در همین راستا محصولاتی از جمله «پلتفرم وام دهی فرد به فرد» ، راهکار زنجیره تامین بر بستر بلاکچین (تامین دارو)، راهکار نگهداری اسناد بر بستر بلاکچین (شبکه تبادل اطلاعات علمی)، راهکار اعتبار سنجی توزیع شده، طراحی بلاکچین پویا و دینامیک، راهکار مالیات با ارزش افزوده VAT و سندباکس Sandbox و خدماتی از جمله خدمات سندباکس فناوری بلاکچین، مشاوره در حوزه فناوری بلاکچین، تولید محصولات و خدمات مشترک و همکاری های دو طرفه و طراحی و توسعه راهکارهای فنی مبتنی بر بلاکچین را عرضه و ارائه می کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه