شمانیوز

قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز به پایین ترین رقم از ۱۸ نوامبر رسیده بود، با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۶۰ دلار و ۸۵ سنت رسید.​

به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از تسنیم: پس از آنکه آمریکا و چین نسبت به امضای فاز نخست توافق تجاری تا پایان سال جاری ابراز تمایل کردند و موجب افزایش تقاضا برای خرید دارایی های پرریسک و تقویت ارزش دلار شدند، قیمت طلا روز دوشنبه کاهش داشت و به پایین ترین رقم یک هفته اخیر رسید.

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز به پایین ترین رقم از 18 نوامبر رسیده بود، با 0.1 درصد کاهش به 1460 دلار و 85 سنت رسید. قیمت طلا در بازار امریکا نیز امروز با 0.2 درصد اف به 1460 دلار و 80 سنت رسید.

مارگارت یانگ یان، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «خوش بینی تجاری موجب شده تا شاخص های بورس در بازارهای جهان افزایش یابد و سرمایه ها از بازارهای امن به سمت دارایی های پرریسک سرازیر شود.»

انتشار خبرهای مثبت در مورد مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین به تقویت شاخص ها در بازارهای بورس آسیا کمک کرد و در عین حال موجب افزایش ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی شد. این وضعیت سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

پس از آنکه نتایج یک تحقیق نشان داد که میزان تولیدات کارخانه ای آمریکا در ماه نوامبر رشد کرده و بخش خدمات این کشور نیز بیش از حد انتظار رشد داشته است، ارزش دلار آمریکا در روز جمعه افزایش قابل توجهی داشت.

یان افزود: «آمارهای مربوط به اقتصاد آمریکا نشان از تثبیت وضعیت آن دارد... همچنین اجماع تحلیلگران بر این نکته است که کند شدن رشد اقتصاد جهانی در سه ماهه نخست سال آینده متوقف خواهد شد و پس از آن روند ترمیمی آغاز خواهد شد.»

طلا که به عنوان محلی امن برای سرمایه گذاری در هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی به شمار می رود از ابتدای امسال تاکنون به دلیل جنگ تجاری و کند شدن رشد اقتصادی بیش از 13 درصد گران شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه