شمانیوز

عضو شورای اسلامی شهر چمگردان :

تعدادی از اعضا شورای اسلامی و بانوان کانون های فرهنگی شهرچمگردان، چهارم آذر ماه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان از خط تولید و پروژه های زیست محیطی این شرکت بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: مصطفی اسماعیلی،عضو شورای اسلامی شهر چمگردان در این دیدار و طی نشستی با حضور علیرضا امیری مدیر روابط عمومی شرکت ، تعاملات ذوب آهن اصفهان با منطقه را سازنده و مؤثر توصیف کرد و گفت: این شرکت به عنوان مادر صنعت فولادکشوراز زمان تاسیس تاکنون منشاءاثرات وبرکات بسیاری برای منطقه و شهرستان لنجان می باشد.

وی بابیان این که آلودگی محیط زیست حتی در منازل نیز انکار ناپذیر است ، افزود: آلایندگی بخشی از فعالیت های صنعتی به ویژه صنعت فولاد می باشد و اقدامات ذوب آهن برای کاهش آلایندگی تا حد استاندارد، محسوس و قابل تقدیر است.

اسماعیلی به اهتمام مسئولین ذوب آهن برای کاهش نرخ بیکاری در شهرستان لنجان اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه ای که با دستور مهندس یزدی زاده بین ذوب آهن و اداره کار این شهرستان به امضا رسید، نشان داد مسئولین ذوب آهن اصفهان عزم جدی دارند و برای حل بخشی از مشکلات و معضلات از جمله بیکاری جوانان، یاری رسان مردم منطقه هستند .

علیرضا امیری، مدیر روابط عمومی شرکت نیز با تشریح اقدامات زیست محیطی شرکت پردات و گفت: هزینه چهار هزار میلیاردی ریالی ذوب آهن در پروژه های زیست محیطی را باید در راستای کاهش آلایندگی، حفظ محیط زیست و سلامتی کارکنان و مردم منطقه ارزیابی کرد.

وی با بیان این که از دیر باز صرفه جویی در مصارف به ویژه در مصرف آب برای ذوب آهنی ها به عنوان یک مقوله فرهنگ مطرح بوده است افزود: در احداث شانزده هزار و پانصد هتکاری جنگل دست کاشت توسط ذوب آهن از درخت هایی استفاده شده که به آبیاری نیاز نداشته باشند و در صورت نیاز نیز با حداقل مصرف آب، آبیاری آن ها میسر شود.

احترام عابدینی، اولین آموزگار شهر چمگردان و همسر همکار بازنشسته ذوب آهنی امرا... براتی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما گفت: همسرم از اولین کارکنان ذوب آهن بود که از بدو احداث در این شرکت مشغول به کار شد .

وی به برکات احداث ذوب آهن در منطقه اشاره کرد و خاطر افزود : به موازات احداث و تکمیل ذوب آهن ، شهرستان لنجان نیز توسعه یافت در حقیقت این ذوب آهن است که موجب رونق این شهرستان می باشد و عظمت ذوب آهن در صنایع کشور موجب افتخار همه ماست .

وی که اعضاء بدن فرزند خود را به نیازمندان اهداء کرده است گفت: پسرم داریوش در مجتمع فولادمبارکه مشغول به کار بود که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شد، با اهداء اعضای بدن داریوش به سه نفر حیات دوباره بخشیده شد.

این مادر فداکار ادامه داد: داریوش پرورش یافته مکتب اجتماعی  ذوب آهن بود و به عنوان یک مادر ذوب آهنی خوشحال هستم که برای نجات جان نیازمندان به خود تردیدی راه ندادم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه