شمانیوز

مدیر توسعه گردشگری و صنایع دستی از تشکیل انجمن صنایع دستی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند: در جلسه بررسی مشکلات و بیان راه کارهای پیشنهادی که فعالین حوزه صنایع دستی با مدیر توسعه گردشگری و صنایع دستی در محل این سازمان داشتند،  طرح تشکیل انجمن صنایع دستی در آینده ای نزدیک مطرح شد.

محسن قنبری تشکیل انجمن صنایع دستی را اتفاق مهمی در راستای رسیدگی به مطالبات این صنف عنوان کرد و افزود: یکی از مباحث مهمی که سازمان منطقه آزاد اروند در نظر دارد جهت تقویت فعالین صنایع دستی در دستور کار خود قرار دهد، برگزاری دوره های آموزشی و استفاده از اساتید بومی است.

قنبری ضمن تأکید بر تشکیل تیم های حرفه ای بازاریابی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه از عمده دغدغه های فعالین این عرصه ارائه محصولات شان به بازار جهت فروش است، رایزنی برای حضور  سرمایه گذار و پیمانکار جهت خرید صنایع دستی از هنرمندان منطقه بصورت عمده برای صادرات و برندسازی از دیگر اقداماتی است که سازمان منطقه آزاد اروند در نظر دارد به آن بپردازد.

در این نشست فعالین حوزه صنایع دستی نیز با ارائه دیدگاه ها و نظراتشان به مسائلی نظیر خرید هدایا توسط مسئولین و ادارات از این افراد، تأسیس بازارچه ای برای صنعتگران خرمشهر، تهیه مواد اولیه و پرداخت تسهیلات جهت راه اندازی و تجهیز کارگاه هایشان اشاره کردند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied