شمانیوز

کارخانه تولید سیمان که در شهر العماره عراق و با سرمایه گذاری خوزستان در دست ساخت است، در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

  به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: این کارخانه تولید سیمان با سرمایه گذاری شرکت ارجان صنعت فارس خوزستان با هزینه ۳۵ میلیون دلار در شهر العماره کشور عراق در دست ساخت است که این سرمایه گذاری به منظور ورود دایمی و مستقیم به بازار عراق در بحث سیمان انجام گرفته است.

سید نوراله حسن زاده با توجه به وضعیت اقتصادی تولیدات و فعالیت کارخانجات کشور و استان و مشکل فروش آنها افزود : پیش بینی شده است با راه اندازی این کارخانه روزانه حداقل ۱۲۰ تریلر " کلینکر"( ماده ای که کارخانه های تولید کننده سیمان، برای تولید سیمان از آن استفاده می کنند) از کارخانه ای در رامهرمز به عراق برای تولید سیمان در این کارخانه ارسال شود.

وی با بیان اینکه با تامین مواد اولیه این کارخانه از سوی خوزستان درآمد و وسودآوری آن برای استان خواهد بود ادامه داد : ساخت این کارخانه یک فرصت سرمایه گذاری برای خوزستان است تا مسیر برای سرمایه گذاری برون مرزی بیشتر، برای این استان هموار شود.

خوزستان با دارا بودن ۲ مرز بین المللی چذابه و شلمچه بیشترین مراودات اقتصادی را با کشور عراق دارد و العماره مرکز استان میسان عراق که با خوزستان هم مرز است می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه