شمانیوز

رییس پژوهشگاه بیمه خبر داد:

رییس پژوهشگاه بیمه گفت: بررسی عملکرد در یک دهه گذشته نشان می دهد ضریب نفوذ بیمه در کشور سالانه هشت درصد رشد کرده است، درحالی که ضریب نفوذ بیمه در اوایل دهه ۹۰ رقم ۱.۱ درصد بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز ؛ رییس پژوهشگاه بیمه در نشست خبری بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه که صبح امروز برگزار شد، از رشد ۸درصدی صنعت بیمه در دهه گذشته خبر داد و گفت: می‌توانیم این عدد را دو برابر کرده و به ضریب نفوذ ۷ برسیم.

وی افزود: در یک دهه گذشته صنعت بیمه رشد 8درصدی را تجربه کرده است و اگر بخواهیم به همین منوال پیش برویم 15سال طول می‌کشد که به ضریب نفوذ 7درصدی برسیم و این همایش برای این است که بتوانیم نرخ رشد 8درصدی به 16درصد برسانیم.

حمید کردبچه پیرامون افزایش ضریب نفوذ بیمه افزود: ضریب نفوذ بیمه از ۱.۱ درصد در اوایل دهه ۹۰ به ۲.۳۸ درصد در سال ۹۷ رسید و نشان دهنده روند رو به رشد عملکرد در این زمینه است.

کردبچه با بیان اینکه اولویت اول بیمه مرکزی برای افزایش ضریب نفوذ، بیمه‌های زندگی است، گفت: سهم عمده ضریب نفوذ در کشور متعلق به بیمه‌های غیرزندگی است و با توجه به اینکه بیمه‌های زندگی تا حد زیادی تحت تاثیر شرایط اقتصادی و تورم هستند و ماهیت سرمایه‌گذاری بیمه آن‌ها پررنگ‌تر است، در شرایط فعلی کشور افزایش رشد آن‌ها سخت به نظر می‌آید.

رییس پژوهشگاه بیمه گفت همایش امسال تفاوت ویژه‌ای با سال‌های قبل دارد زیرا بر اساس نظرسنجی‌هایی که سال گذشته انجام شد  به این نتیجه رسیدیم که در همایش یک روزه فرصت کافی برای بحث مباحث علمی مربوط به صنعت وجود ندارد بنابراین شورای سیاست‌گذاری تصمیم گرفت امسال همایش در دو روز 12 و 13 آذر برگزار شود.

وی در خصوص برنامه‌های آموزشی بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: سیستم بانکی عملکرد بسیار خوبی در حوزه آموزش داشته و مرکز آموزشی هم دارد. ما هم برای تقویت این حوزه نامه‌ای دادیم که صنعت بیمه متولی یک نهاد آموزشی شود و پژوهشکده پروپوزالی را برای آن آماده کرده است.

رییس پژوهشکده بیمه یکی از بخش هایی که به افزایش ضریب نفوذ بیمه کمک می کند را افزایش سهم بیمه های زندگی عنوان کرد و افزود: سهم بیمه های زندگی در حال حاضر ١٤.٥ درصد و در برنامه ششم پیش بینی شده که این رقم باید به ٥٠ درصد برسد. ما هم به دنبال آن هستیم تا از این طریق ضریب نفوذ را افزایش دهیم.

 نشست‌های علمی در روز دوازدهم آذر ماه جاری ساعت ۸ الی ۱۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س) و با حضور رییس کل و اعضای هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی، دبیرکل و هیات رییسه سندیکای بیمه‌گران ایران، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه، روسای انجمن‌های صنعت بیمه، محققین و استادان پژوهشکده، صنعت بیمه و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه