شمانیوز

به منظور جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات کارت‌های بانکی و افزایش امنیت در پرداخت ها، به مشتریان توصیه می‌شود در اسرع وقت نسبت به فعال سازی رمز پویا (یک بار مصرف) کارت‌های بانکی خود اقدام کنند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، با توجه به اینکه استفاده از رمز دوم پویا موجب ارتقاء امنیت پرداخت و کاهش مخاطرات ناشی از برداشت‌های غیرمجاز و سوء‌استفاده از کارت‌های بانکی در تراکنش‌های اینترنتی می‌ شود، به مشتریان گرامی بانک قرض الحسنه مهرایران توصیه می‌شود چنانچه هنوز از رمز ایستا استفاده می‌کنند، در اسرع وقت نسبت به پویاسازی رمز دوم (رمز یک بار مصرف) اقدام کنند.

 

مشتریان گرامی می‌توانند با یکبار مراجعه به هر یک از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران، نسبت به فعال‌سازی رمز پویا اقدام کنند. سپس برای دریافت رمز دوم پویا صرفاً از طریق نرم افزار ارس اقدام کنند. به این ترتیب که:

۱- نرم افزار رو دانلود کنید.

۲- به یکی از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران مراجعه و برای کارت بانکی خود درخواست رمز پویا کنید (جایگزین رمز دوم کارت می شود.)

۳- همکار ما در شعبه، یک برگه حاوی کد رمزنگاری شده (QR Code) برای فعال سازی نرم افزار ارس به مشتری می دهد.

۴- پس از نصب نرم افزار ارس و در هنگام فعال سازی اولیه، نرم افزار از شما کد رمزنگاری شده را درخواست می کند که شما با قرار دادن برگه دریافت شده از شعبه مقابل دوربین گوشی همراه خود نسبت به فعال سازی نرم افزار اقدام کنید.

 

پس از فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف، مشتری می‌تواند در زمان خرید کالا و خدمات روی درگاه‌های پرداخت، با مراجعه به گوشی همراه خود و با استفاده از نرم افزار ارس، رمز یکبار مصرف کارت را دریافت و در درگاه پرداخت مورد نظر وارد کند.

 

شایان ذکر است، درصورتی‌که دارندگان کارت های نقدی بانک قرض الحسنه مهرایران اپلیکیشن موبایلی رمز پویا را نصب کنند، با احراز هویت و تطبیق شماره موبایل دارنده کارت، فعال‌سازی اپلیکیشن انجام می‌شود و کاربر می‌تواند رمز یک‌بارمصرف را تنها از طریق شماره تلفنی که در حساب ایشان ثبت شده است دریافت کند.

 

در این فرآیند، باید پیامکی که روی موبایل با اپلیکیشن ایجاد رمز یکبارمصرف ارسال می‌شود با شخص استفاده‌کننده یکی باشد بنابراین قسمتی از این فرآیند نیاز به احراز هویت حضوری مشتری تنها یک‌بار برای همیشه برای فعال‌سازی اپلیکیشن دارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت بانک قرض الحسنه مهرایران به نشانی www.qmb.ir مراجعه و یا با مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی به شماره ۴۳۲۲ تماس حاصل نمایید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه