شمانیوز

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجا گفت:

با تولید چرخ قطار در مجتمع صنعتی اسفراین صرفه‌جویی ۱۰ میلیون دلاری در صنعت راه‌آهن کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس: از اسفراین محمد رجبی در جمع خبرنگاران گفت: اگر تولید چرخ قطار در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین انجام شود حدود ۱۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجا  بابیان اینکه در شرایط اعمال تحریم‌ها بر کشور، خرید قطعات قطارهای مسافربری و باری به لحاظ انتقال ارز دچار مشکل شده، اظهار کرد: در چنین شرایطی واردات این قطعات با ریسک بالایی روبرو است.

وی افزود: این شرکت درصدد است که ریسک تأمین قطعات مورد نیاز شبکه راه آهن کشور را در عقد  قرارداد با صنایع داخلی از جمله مجتمع صنعتی فولاد اسفراین کاهش دهد.  

رجبی در ادامه با یادآوری این مطلب که شرکت رجا توصیف تولیدات با کیفیت محصولات فلزی در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین را مطلع است، گفت: در همین راستا، این شرکت درصدد برآمده است که تولید قطعات موردنیاز قطارها را به مجتمع‌های صنعتی داخل کشوری ازجمله فولاد اسفراین بسپارد تا ریسک تأمین این قطعات کاهش یابد.

وی اعلام کرد: درگذشته شرکت رجا با مجتمع صنعتی فولاد  اسفراین قراردادی درزمینه ساخت محورهای قطار منعقد کرده بود که با انجام مذاکرات جدید میان شرکت رجا با مجتمع صنعتی فولاد  اسفراین در زمینه تولید بانداژ و چرخ قطار منجر به عقد قرارداد جدیدی شوند.

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجا در پایان گفت: دولت با اختصاص یارانه به تولیدات داخلی کشور کمک کند تا قیمت تمام‌شده اقلام کاهش پیدا کند تا قیمت تولیدات داخلی به قیمت‌های رقابت‌پذیر برسند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه