شمانیوز

حسن‌نژاد در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اعطای طرح کمک معیشتی دولت به خانوارهای ایرانی، طرحی نیست که بتوان به آن دلخوش کرد و عمر طولانی‌ای نخواهد داشت.

محمد حسن‌نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با بیان اینکه عملکرد اقتصادی دولت را نمی‌توان مثبت ارزیابی کرد، گفت: در دولت دوازدهم، آقای روحانی بر روی این موضوع تأکید می‌کند که توانسته پس از خروج آمریکا از برجام و پس از شوک شدید به بازار ارز و طلا و قیمت سایر کالاها، بلافاصله شوک بازار را کنترل و قیمت‌ها را تثبیت کند؛ در صورتی‌که دولت هرگز نگفته بهای ارز و کالاها قبلاً چه بوده و الان چه قیمتی هستند.

 

وی افزود: آن‌قدر قیمت‌‌ها در دولت دوم آقای روحانی افزایش یافته که وقتی  5 درصد یا 10 درصد کاهش قیمت صورت می‌گیرد، دولت با افتخار می‌گوید در مهار افزایش قیمت‌ها موفق عمل کرده است؛ در صورتی‌که قیمت گوشت از 40 هزار تومان به 120 هزار تومان رسید، اما وقتی 10 یا 20 هزار تومان کاهش قیمت صورت گرفت، رئیس جمهور این کاهش قیمت را از افتخارات دولت خود قلمداد می‌کند، ولی روحانی به این نکته توجه نمی‌کند که قیمت گوشت قبلاً کمتر 40 هزار تومان بوده است.

 

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بازار خودرو گفت: تا زمانی که صنایع خودروسازی دولتی هستند، نمی‌توان انتظار بهبود کیفیت محصولات خودروسازان را داشت. 

 

حسن‌نژاد با بیان اینکه شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به طور اصولی به بخش خصوصی واگذار شوند، خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی مانند ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه، ایدرو و شرکت صنایع ملی مس تا زمانی که دولتی هستند، قطعاً سیاستمداران به دنبال نفوذ در ارکان این شرکت‌ها و تأمین منافع شخصی‌شان هستند؛ لذا این روند منجر به فساد می‌شود.

 

وی ادامه داد: مثلاً ایدرو با هدف گسترش صنایع و معادن ایران تأسیس شده، اما در این 40 سال کدام یک از صنایع و معادن کشور توسط ایدرو نوسازی شده‌اند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح کمک معیشتی دولت به خانوارهای ایرانی گفت: این طرح، طرحی نیست که بتوان به آن دلخوش کرد و اگر مبالغ کمک معیشتی با این وضع توزیع شود، از عمر طولانی‌ای برخوردار نخواهد بود. همین چند روز پیش احمد میدری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت به شرط سرک کشیدن به حساب بانکی خانوارها بسته کمک معیشتی به آنها پرداخت خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه