شمانیوز

یکسالی است که از راه اندازی دفتر خدمات پستی تخصصی اصفهان می گذرد با ایجاد این دفتر فرصتی فراهم شده تا ضمن حمایت از صنایع دستی، گردشگری و تجارت الکترونیک، پست روند و جهت گیری هدفمندتری را در پیش گرفته و حرکت به سمت رونق کسب و کارهای محلی و ایجاد بازاری به وسعت سراسر کشور و حتی دنیا، برای محصولات بومی را آغاز کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست: نخستین دفتر خدمات پست تخصصی صنایع دستی، ویژه گردشگران در مجموعه جهانی میدان امام (ره) اصفهان با همکاری بخش خصوصی دایر شده تا صنایع دستی تولید شده در این استان، با تمهیدات ویژه به تمام نقاط کشور ارسال شود و گردشگران دیگر دغدغه حمل و نقل و محصولات و مصنوعات خریداری شده را نداشته باشند.

امروزه بیش از 40 هزار هنرمند در استان اصفهان به تولید انواع صنایع دستی مشغولند. این در حالی است که با توسعه همه جانبه صنایع دستی، عرضه این محصولات از مرحله فروشگاه ها عبور کرده و بنگاه های بزرگ اقتصادی و تجاری در این عرصه فعال شده اند، به همین علت نیاز به راه اندازی دفتر پستی تخصصی که بتواند کالاهای سفارش شده را به دست مشتریان و متقاضیان آن برساند، ضروری به نظر می رسید.

حمید باقری مدیرکل پست اصفهان سوالات مطرح شده در خصوص این دفتر تخصصی را این چنین پاسخ داد:

مشتریان این دفتر تخصصی چه کسانی هستند؟

در این دفتر علاوه بر خدمات رسانی به گردشگران در بسته بندی و ارسال محصولات خریداری شده به سراسر کشور، خدمات حمل و نقل صنایع دستی نیز به فروشندگان و عرضه کنندگان ارایه می شود. به همین دلیل افزون بر مشتریان عامه و گردشگران، اتحادیه صنایع دستی اصفهان مشتری عمده دفتر خدمات پستی تخصصی صنایع دستی به شمار می آید.

چه محصولاتی بیشتر از طریق این دفتر ارسال می شود و مقصد آن کجاست؟

نقل و اننقال انواع محصولات و تولیدات صنایع دستی اصفهان از طریق این دفتر انجام می شود اما طی یکسال گذشته صنایع دستی از قبیل قاب خاتم، بشقاب مینا ،گلدان مسی و مینا بیشترین فراوانی را داشته و مقاصد آن هم بیشتر شهرهای تهران، شیراز و همدان بوده است.

تاکنون چه اقداماتی برای رونق هرچه بیشتر ارسال مرسولات صنایع دستی انجام شده است؟

انعقاد قرارداد نمایندگی پستی با بخش خصوصی با هدف جذب مرسولات بومی، ارایه خدمات گردشگری (قبول و ارسال با تاریخ مشخص)، راه اندازی سامانه تخصصی فروش صنایع دستی با همکاری بخش خصوصی به آدرسwww.20star.ir، تلاش برای برای تامین کالاهای مورد نیاز مشتریان و مشارکت با کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور عرضه و فروش تولیدات مددجویان این نهاد در سامانه، بخشی از اقدامات در زمینه تلاش پست به منظور رونق صنایع دستی، گردشگری و تجارت الکترونیک در استان اصفهان است.

وضعیت ترافیک و درآمد دفتر تاکنون چگونه بوده است؟

طی یکسالی که از فعالیت دفتر خدمات پستی تخصصی صنایع دستی اصفهان می گذرد حدود دو هزار مرسوله از طریق این دفتر جابجا شده و توانسته حدود 260 میلیون ریال درآمد به شبکه تزریق کند.  

چه برنامه هایی برای توسعه این دفتر تخصصی در دست اقدام است؟

تجهیز این دفتر به تجهیزات بسته بندی تخصصی، ایجاد خدمات انبارداری موقت به منظور نگهداری کالای تولید شده، ارایه خدمات آموزشی اشتغال محور در حوزه تجارت الکترونیک صنایع دستی، توسعه سامانه فروشگاهی، ارایه تسهیلات خرید صنایع دستی، ایجاد شناسنامه صنایع دستی در دو حوزه محصولات فاخر و انبوه با همکاری بخش خصوصی و معاونت میراث فرهنگی، توسعه فعالیت ها در حوزه سوغات، استقرار گمرک و ایجاد پنجره واحد ارسال خارجی صنایع دستی و فروش خارجی صنایع دستی از طریق تجارت الکترونیک از مهمترین برنامه هایی است که اداره کل پست اصفهان در حوزه توسعه بازار پست در حوزه صنایع دستی، گردشگری و تجارت الکترونیک دنبال می کند.

خدمت2

خدمت3

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه