شمانیوز

در همایش مدیران ایمیدرو مطرح شد:

رئیس هیات عامل ایمیدرو اولویت های این سازمان را در گردهمایی مدیران برشمرد. به گفته دکتر خداداد غریب پور، اکتشاف، توسعه زیربناها و تامین مالی طرح ها از جمله اولویت های ایمیدرو هستند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز  به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو): خداداد غریب پور که امروز در گردهمایی مدیران ایمیدرو به میزبانی شرکت فولاد مبارکه در شهر اصفهان سخن می گفت، افزود: ایمیدرو در بخش اکتشاف اثرگذار عمل کرده و مورد توجه بسیاری قرا گرفته است.

وی یادآور شد:‌ اکتشاف در طول مدیریت دکتر کرباسیان در گستره 270 هزار کیلومتر مربعی آغاز شد و ما با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت، 400 هزار کیلومتر مربع دیگر به این میزان اضافه کردیم.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد اکتشافات تکمیلی توسط بخش خصوصی انجام شود، گفت: اکتشافات یک اصل ضروری در تامین خوراک حوزه معدن و صنایع معدنی است چراکه امروز شرکت هایی همچون مبارکه نیاز مبرم به تامین خوراک اولیه دارند.

حمایت ایمیدرو از راه اندازی طرح نورد گرم 2 مبارکه

وی با اشاره به اینکه مبارکه پروژه نورد گرم 2 را پیش رو دارد، تاکید کرد: ایمیدرو به همراه وزارت صنعت معدن و تجارت با رعایت همه جوانب امر، از اجرای طرح نورد گرم 2 شرکت فولاد مبارکه حمایت می کند و این طرح در مهلت مقرر اجرایی خواهد شد.

غریب پور همچنین گفت: مبارکه باید طرح های توسعه، به ویژه در بخش سنگ آهن تعریف کند.

وی اکتشاف، ایجاد و توسعه زیربناها و تامین مالی را از اولویت های ایمیدرو طی امسال خواند و گفت: سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی امسال تا 350 میلیارد تومان افزایش یافت و طی سال آتی این رقم تا 500 میلیارد تومان افزایش می یابد.

اختصاص سود سهام مبارکه به توسعه این شرکت

دکتر غریب پور با بیان اینکه سود انباشته سهام شرکت فولاد مبارکه را برای توسعه آن شرکت اختصاص می دهیم، گفت: ایمیدرو متعهد است در مجامع سال های آتی، سود سهام مبارکه را ذخیره و صرف توسعه این مجموعه کند.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه مبارکه می تواند در حوزه بومی سازی عهده دار برگزاری نمایشگاه باشد، اظهار کرد: در طرح نورد گرم مبارکه، نیمی از تجهیزات، داخلی سازی شده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: با توجه به اقدامات فولاد مبارکه در تولید دانش بومی، این شرکت می تواند به صورت پایلوت اقدام به برگزاری نمایشگاه در استان اصفهان کند.

وی افزود: تحقق این مهم،‌ مانع واردات قطعات و تجهیزات مشابه ساخت داخل می شود و در کنار آن با "فراخوان اعلام نیازهای شرکت ها به تجهیزات در این نمایشگاه"، زمینه رونق بیش از پیش تولید داخل را فراهم کرد.

سرمایه اجتماعی و نقش ایمیدرو

غریب پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقوله سرمایه اجتماعی گفت: سرمایه اجتماعی در این حوزه، به میزان اطمینان مردم به ایمیدرو دلالت دارد.

وی افزود: شرکت های تحت پوشش و مدیران مجتمع ها باید ارتباط صادقانه متقابل را با ایمیدرو برقرار کنند. این ارتباط همچنین با ذینفعان و مردم نیز باید برقرار باشد.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه توسعه، باید رضایت مردم را در پی داشته باشد، گفت: به هر میزان که این ارتباطات عمیق تر باشد، موفق تر خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه