شمانیوز
شما نیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/15 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/15 // این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/15 + تغییرات

 

 

 

در حال بروزرسانی...

 

 

 

دلار هزار تومان و سکه دویست هزار تومان گران شد

علت اصلی صعود قیمت‌ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است که در  هفته گذشته روند روبه رشدی داشت.

به گزارش شمانیوز، هر دلار امریکا که در ابتدای آذرماه به قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می شد، حالا در صرافی‌های بانکی به نرخ ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان و در بازار آزاد به قیمت ۱۳ هزار تومان فروخته می شود .

 در ابتدای آذر با آغاز روند رو به رشد قیمت ها ، این فاصله بار دیگر شکل گرفت و در حال حاضر هر دلار در صرافی های بانکی ۳۰۰ تومان ارزان تر از بازار آزاد است.

قیمت سکه و طلا هم‌ گران شد

سکه امامی در هفته ای که گذشت بیش از ۲۰۴ هزار تومان گران شد.در حالی که قیمت سکه امامی در پنجشنبه هفته قبل با چهار میلیون و ۳۶۵ هزار تومان کار خود را به پایان رسانده بود، آخرین قیمت سکه امامی در هفته اخیر چهار میلیون و ۵۶۹ هزار تومان بود.

قیمت نفت به ۶۴ دلار رسید

پس از انتشار رسمی خبر توافق برای کاهش عرضه ۵۰۳ هزار بشکه ای در نشست اوپک پلاس، قیمت نفت به کانال ۶۴ دلار جهش کرد.

divider1

بیت کوین به قیمت ۷۳۸۰ دلار رسید

قیمت ارزهای دیجیتال امروز کمی رشد کرده و قیمت بیت کوین اکنون ۷۳۸۰ دلار است.

قیمت اتریوم و لایت کوین به ترتیب در محدوده ۱۴۸ دلار و ۴۴ دلار قرار دارد./بورس ۲۴

divider1وضعیت تقاضا در بازار سکه و طلا

 در طول هفته اخیر قیمت‌ سکه و طلا تحت تاثیر افزایش نرخ ارز افزایش یافت. این در حالی است که قیمت اونس جهانی طلا نوسان محدودی داشته و تقاضای بازار نیز عادی بوده است.

کشتی آرای در رابطه با وضعیت بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت، اظهار کرد: در هفته اخیر قیمت‌ها در بازار سکه و طلا افزایشی بود. این در حالیست که طی این مدت، قیمت اونس جهانی طلا در حدود ١۴ دلار نوسان داشته که این نوسان چندان تاثیرگذار بر روی قیمت سکه و طلا در بازار داخلی نبوده است.

وی ادامه داد: علت اصلی صعود قیمت‌ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است که در این هفته روند روبه رشدی داشت. این وضعیت باعث شد قیمت سکه از  حدود چهار میلیون و ۴٠٠ هزار تومان در اوایل هفته تا حدود چهار میلیون و ۶٠٠ هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته‌ باشد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: با توجه به اینکه داد و ستدها در هفته گذشته روال عادی داشته و در بازار افزایش تقاضایی که منجر به افزایش قیمت‌ها شود، وجود نداشته است؛ بنابراین رشد قیمت سکه و طلا در بازار داخل، تنها ناشی از رشد قیمت ارز بوده است.

وی افزود: تغییرات قیمت طلا نیز به همین صورت بوده و قیمت هر گرم طلای ١٨ عیار، در حالیکه در ابتدای هفته ۴٣۶ هزار تومان و ٨٠٠ تومان بود به ۴۴٩ هزار تومان رسید و همانطور که اشاره شد، تقاضای اضافه‌ای در بازار ایجاد نشده است.

کشتی‌آرای با بیان اینکه نوسانات اونس جهانی طلا تقریبا ناچیز بوده و بنابراین تاثیر بسیار کمی بر قیمت‌ها در بازار داخلی داشته است، اعلام کرد: اونس جهانی در ابتدای هفته ١۴۶۵ دلار بود که در روزهای پایانی به ١۴٧۶ دلار رسیده است.//ایسنا

divider1

بررسی تحولات هفتگی بازار دلار، سکه و بورس تهران

دلار نسبت به ابتدای این ماه، هزار تومان گران شده است. دلار آبان ماه را با قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان به پایان رساند و با ۶۰۰ تومان افزایش قیمت در پایان هفته نخست آذر به ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید و این هفته نیز با ۳۰۰ تومان افزایش، کار خود را با ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان به پایان رساند.  

پنجشنبه ۱۴ آذرماه در آخرین روز معاملات هفته، دلار در ابتدای روز ۱۲ هزار و ۷۰۵ تومان بود و در انتها به ۱۲ د.

پایان این هفته در بازار سایر ارزها، درام ارمنستان ۲۷ تومان، درهم امارات سه هزار و ۵۹۴ تومان، لاری گرجستان چهار هزار و ۴۳۲ تومان، لیر ترکیه دو هزار و ۲۷۴ تومان، دلار کانادا ۹ هزار و ۹۷۱ تومان، دلار استرالیا هشت هزار و ۹۵۶ تومان، فرانک سوئیس ۱۳ هزار و ۵۰۵ تومان، منات آذربایجان ۶ هزار و ۸۶۴ تومان، روبل روسیه ۲۰۷ تومان، بات تایلند ۴۳۸ تومان و رینگیت مالزی سه هزار و ۱۶۱ تومان قیمت داشتند.  

افزایش قیمت ۲۰۴ هزار تومانی سکه و ۲۰ هزار تومانی طلا

سکه امامی این هفته نیز نسبت به هفته گذشته بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت چهار میلیون و ۵۶۹ هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی نیز با قیمت چهار میلیون و ۲۹۰ هزار تومان معامله شد، در حالی‌که در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، چهار میلیون و ۲۵۹ هزار تومان قیمت داشت.  

نیم‌سکه و ربع سکه نیز این هفته را به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۳۸۸ هزارتومان، و یک میلیون و ۵۳۹ هزار تومان به پایان رساندند.  

نیم‌سکه نسبت به هفته پیش ۱۱۰ هزار تومان و ربع سکه نیز ۶۰ هزار تومان گران شدند.  

هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۴۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز با قیمت ۶۰۶ هزار و ۴۰۰ تومان در آخر هفته ارزش داشتند.  

به این ترتیب طلای ۱۸ عیار نسبت به یک هفته پیش ۲۰ هزار تومان گران شد.  

رشد ۴ درصدی بورس 

هفته گذشته، بازار سرمایه نیز چهار درصد رشد را ثبت کرد. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۱۳ آذر ماه) به عدد ۳۲۲ هزار و ۵۲۸ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود چهار درصد رشد داشت.  

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته ۳۶۴ هزار و ۹۶ واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم ۳۸۰ هزار و ۴۳۲ واحد رسید و افزایش ۱۶ هزار و ۳۳۶ واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ۹۲ هزار و ۸۸۱ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۹۹ هزار و ۳۱۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۶۲ هزار و ۹۲ واحد به عدد ۶۶ هزار و ۳۶۶ واحد رسید.

ارزش کل بورس تهران در این هفته‌ ۱۱ هزار و ۹۵۸ میلیارد ریال بود که در مقایسه با هفته قبل سه درصد افزایش را تجربه کرد، همچنین ارزش فرابورس در مدت مزبور سه هزار و ۴۴۳ میلیارد بود که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با افزایش سه درصدی همراه شد.

divider1

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/15 //ساعت 17:14

 
تغییرقیمت لحظهنوع
(۰.۰۲%) ۲۰۱۲۷,۰۱۰دلار
(۰.۰۸%) ۱۱۰۱۳۹,۵۶۰یورو
(۰.۰۴%) ۷۰۱۷۲,۳۶۰پوند
(۰.۰۶%) ۲۰۳۵,۹۴۰درهم امارات
(۰.۴۹%) ۲۱۰,۰۰۰۴۲,۹۰۰,۰۰۰سکه بهار آزادی
(-۰.۰۷%) -۳۰,۰۰۰۴۵,۶۹۰,۰۰۰سکه طرح جدید
(-۰.۴۲%) -۱۰۰,۰۰۰۲۳,۸۸۰,۰۰۰نیم سکه
(-۰.۶۵%) -۱۰۰,۰۰۰۱۵,۳۹۰,۰۰۰ربع سکه
(۰.۸۷%) ۸۰,۰۰۰۹,۱۹۰,۰۰۰سکه گرمی
(۰.۰۴%) ۲,۰۰۰۴,۵۴۸,۰۰۰گرم طلای 18
(۰.۰۵%) ۳,۰۰۰۶,۰۶۴,۰۰۰گرم طلای 24
(-۰.۰۵%) -۱۰,۰۰۰۱۹,۶۹۰,۰۰۰مثقال طلا
(۰%) ۶۱,۴۶۷.۶۷انس طلادلار
(۰.۰۳%) ۲۵۸۹۸.۴۵پلاتیندلار
(۰.۰۶%) ۱۱۶.۹۴انس نقرهدلار
 

divider1

مرور بازار در روزهای گذشته // 

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۵۱۰ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۴۹ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت دلار در بازار آزاد به ۱۲هزار و ۷۰۵ تومان رسیده است.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 510 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 269 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 361 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 524 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 599 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 449 هزار و 300 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1483 دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 599 هزار تومان، هر مثقال طلا یک میلیون و 944 هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 12 هزار و 705 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 526 تومان و قیمت پوند انگلیس 16 هزار و 765 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 12هزار و 700 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 12هزار و 550 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 13 هزار و 950 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 13 هزار و 800 تومان است.//تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied