شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/16 //این خبر در هرساعت بروز رسانی می شود..

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/16 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

دلار به کانال ۱۲هزار تومان بازگشت

بررسی ها نشان می دهد انتظارات برای عقب نشینی نرخ دلار از کانال سیزده هزار تومان تقویت شده است . رییس کل بانک مرکزی نیز در تازه ترین اظهار نظر خود تایید کرده است افزایش نرخ بنزین عامل مهم نوسان قیمت ارز در بازار است. نرخ خرید هر دلار در صرافی های بانکی نیز برابر با ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان است.

 

بر اساس این گزارش نرخ هر یورو در صرافی های بانکی نیز ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان است که نسبت به اخرین روز کاری هفته گذشته تغییری را نشان نمی دهد. نرخ خرید هر یورو نیز برابر با ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان گزارش شد.

بسیاری از صرافان سد مقاومتی دلار را ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان می‌دانند اما به نظر می‌رسد این سد امروز نیز شکسته نشود.

divider1

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۹/۱۶

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 569 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 290 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 388 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 539 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 919 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 454 هزار و 800 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1460 دلار معامله می‌شود.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 12 هزار و 950 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 594 تومان و قیمت پوند انگلیس 17 هزار و 236 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 12هزار و 700 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 12هزار و 550 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 13 هزار و 950 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 13 هزار و 800 تومان است.

divider1

قیمت دلار و سکه در هفته ای که گذشت

هر دلار امریکا که در ابتدای آذرماه به قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می شد، حالا در صرافی‌های بانکی به نرخ ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان و در بازار آزاد به قیمت ۱۳ هزار تومان فروخته می شود .

 در ابتدای آذر با آغاز روند رو به رشد قیمت ها ، این فاصله بار دیگر شکل گرفت و در حال حاضر هر دلار در صرافی های بانکی ۳۰۰ تومان ارزان تر از بازار آزاد است.

قیمت سکه و طلا هم‌ گران شد

سکه امامی در هفته ای که گذشت بیش از ۲۰۴ هزار تومان گران شد.در حالی که قیمت سکه امامی در پنجشنبه هفته قبل با چهار میلیون و ۳۶۵ هزار تومان کار خود را به پایان رسانده بود، آخرین قیمت سکه امامی در هفته اخیر چهار میلیون و ۵۶۹ هزار تومان بود.

قیمت نفت به ۶۴ دلار رسید

پس از انتشار رسمی خبر توافق برای کاهش عرضه ۵۰۳ هزار بشکه ای در نشست اوپک پلاس، قیمت نفت به کانال ۶۴ دلار جهش کرد.

divider1

نکات مهم رئیس کل بانک مرکزی

همتی در یادداشتی نوشت: بانک مرکزی مدیریت علمی و مبتنی بر بنیان‌های بازار را، که طی یک سال گذشته آرامش لازم را به بازار ارز برگرداند، ادامه خواهد داد.

 
عبدالناصر همتی، در یادداشتی نوشت:
 
این روزها، مجدداً، موضوع افزایش نرخ ارز در بازار، بحث روز مردم و فعالان اقتصادی است. همانگونه که بار‌ها تاکید کرده‌ام بانک مرکزی مدیریت علمی و مبتنی بر بنیان‌های بازار را، که طی یک سال گذشته آرامش لازم را به بازار ارز برگرداند، ادامه خواهد داد.
 
طبیعتا شوک قیمت بنزین و نیز انتظارات تورمی ناشی از آن، بازار‌های مختلف، من جمله بازار ارز و ثبات نسبی چندین ماهه آن را موقتاً متاثر می‌سازد. فارغ از دلایل و آثار اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، آنچه به اینجانب و بانک مرکزی مربوط می‌شود استمرار مدیریت اصولی بازار ارز است.
 
لذا، این اطمینان را به مردم عزیز می‌دهم که، همچون گذشته، بانک مرکزی، تمام تلاش خود را برای برگرداندن ثبات لازم به بازار ارز به کار خواهد گرفت. هموطنان عزیز نیز ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز را همواره مدنظر داشته باشند./ روزنامه آسیا​

divider1

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/16 // ساعت 09:30

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(۰.۰۲%) ۲۰ ۱۲۷,۰۱۰ دلار
(۰.۰۸%) ۱۱۰ ۱۳۹,۵۶۰ یورو
(۰.۰۴%) ۷۰ ۱۷۲,۳۶۰ پوند
(۰.۰۶%) ۲۰ ۳۵,۹۴۰ درهم امارات
(۰.۴۹%) ۲۱۰,۰۰۰ ۴۲,۹۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۷%) -۳۰,۰۰۰ ۴۵,۶۹۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۰.۴۲%) -۱۰۰,۰۰۰ ۲۳,۸۸۰,۰۰۰ نیم سکه
(-۰.۶۵%) -۱۰۰,۰۰۰ ۱۵,۳۹۰,۰۰۰ ربع سکه
(۰.۸۷%) ۸۰,۰۰۰ ۹,۱۹۰,۰۰۰ سکه گرمی
(۰.۰۴%) ۲,۰۰۰ ۴,۵۴۸,۰۰۰ گرم طلای 18
(۰.۰۵%) ۳,۰۰۰ ۶,۰۶۴,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۰۵%) -۱۰,۰۰۰ ۱۹,۶۹۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۲%) ۲۲ ۱,۴۶۰.۰۹ انس طلادلار
(-۰.۰۳%) -۳۰ ۸۹۷.۹ پلاتیندلار
-- ۱۶.۶۲ انس نقرهدلار
 

divider1 مرور بازار در روز گذشته ( سه شنبه 12 آذر )

علت اصلی صعود قیمت‌ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است که در  هفته گذشته روند روبه رشدی داشت.

به گزارش شمانیوز، هر دلار امریکا که در ابتدای آذرماه به قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می شد، حالا در صرافی‌های بانکی به نرخ ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان و در بازار آزاد به قیمت ۱۳ هزار تومان فروخته می شود .

 در ابتدای آذر با آغاز روند رو به رشد قیمت ها ، این فاصله بار دیگر شکل گرفت و در حال حاضر هر دلار در صرافی های بانکی ۳۰۰ تومان ارزان تر از بازار آزاد است.

قیمت سکه و طلا هم‌ گران شد

سکه امامی در هفته ای که گذشت بیش از ۲۰۴ هزار تومان گران شد.در حالی که قیمت سکه امامی در پنجشنبه هفته قبل با چهار میلیون و ۳۶۵ هزار تومان کار خود را به پایان رسانده بود، آخرین قیمت سکه امامی در هفته اخیر چهار میلیون و ۵۶۹ هزار تومان بود.

قیمت نفت به ۶۴ دلار رسید

پس از انتشار رسمی خبر توافق برای کاهش عرضه ۵۰۳ هزار بشکه ای در نشست اوپک پلاس، قیمت نفت به کانال ۶۴ دلار جهش کرد.

وضعیت تقاضا در بازار سکه و طلا

 در طول هفته اخیر قیمت‌ سکه و طلا تحت تاثیر افزایش نرخ ارز افزایش یافت. این در حالی است که قیمت اونس جهانی طلا نوسان محدودی داشته و تقاضای بازار نیز عادی بوده است.

کشتی آرای در رابطه با وضعیت بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت، اظهار کرد: در هفته اخیر قیمت‌ها در بازار سکه و طلا افزایشی بود. این در حالیست که طی این مدت، قیمت اونس جهانی طلا در حدود ١۴ دلار نوسان داشته که این نوسان چندان تاثیرگذار بر روی قیمت سکه و طلا در بازار داخلی نبوده است.

وی ادامه داد: علت اصلی صعود قیمت‌ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است که در این هفته روند روبه رشدی داشت. این وضعیت باعث شد قیمت سکه از  حدود چهار میلیون و ۴٠٠ هزار تومان در اوایل هفته تا حدود چهار میلیون و ۶٠٠ هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته‌ باشد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: با توجه به اینکه داد و ستدها در هفته گذشته روال عادی داشته و در بازار افزایش تقاضایی که منجر به افزایش قیمت‌ها شود، وجود نداشته است؛ بنابراین رشد قیمت سکه و طلا در بازار داخل، تنها ناشی از رشد قیمت ارز بوده است.

وی افزود: تغییرات قیمت طلا نیز به همین صورت بوده و قیمت هر گرم طلای ١٨ عیار، در حالیکه در ابتدای هفته ۴٣۶ هزار تومان و ٨٠٠ تومان بود به ۴۴٩ هزار تومان رسید و همانطور که اشاره شد، تقاضای اضافه‌ای در بازار ایجاد نشده است.

کشتی‌آرای با بیان اینکه نوسانات اونس جهانی طلا تقریبا ناچیز بوده و بنابراین تاثیر بسیار کمی بر قیمت‌ها در بازار داخلی داشته است، اعلام کرد: اونس جهانی در ابتدای هفته ١۴۶۵ دلار بود که در روزهای پایانی به ١۴٧۶ دلار رسیده است.//ایسنا

divider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید