شمانیوز

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از ارائه وام 20 میلیون تومانی برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس غیردولتی در مناطق کمتر برخوردار خبر داد

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از فارس : رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از ارائه وام 20 میلیون تومانی برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس غیردولتی در مناطق کمتر برخوردار خبر داد.

مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت سیستم گرمایشی مدارس غیردولتی در آستانه فصل سرما، اظهار کرد: به استان‌ها اعلام کردیم مدارسی که وضعیت گرمایشی استاندارد ندارند را شناسایی کرده و به ما اعلام کنند. 

وی از امضای تفاهم‌نامه‌ای برای پرداخت وام به مؤسسان مدارس غیردولتی در مناطق کمتر برخوردار خبر داد و گفت: برای حل مشکل مدارسی که سیستم گرمایشی استاندارد ندارند و در مناطق کمتر برخوردار قرار گرفته‌اند،‌ وام 4 درصد پیش‌بینی شده است که به آنها ارائه می‌شود؛ این وام بین 15 تا 20 میلیون تومان است و به مؤسسان مناطقی که توان مالی پایینی دارند، پرداخت می‌شود.

زینی‌وند تصریح کرد: سخت‌گیری‌های سال گذشته موجب شد مدارسی که از نظر گرمایشی وضعیت استانداردی ندارند، در این خصوص برنامه‌ریزی کرده و اصلاح کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: این بخشنامه به تازگی ابلاغ شده است و تاکنون یک مؤسس از آن استفاده کرده است، اما اطلاع‌رسانی کرده‌ایم تا بقیه مؤسسان نیز که در مناطق کمتر برخوردار هستند بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند. 

برخی مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من» با ثبت پویش‌هایی با عنوان «آیا کماکان مشکلات سیستم گرمایشی مدارس کشورعزیزمان ایران پابرجاست؟» و «آتش سوزی در مدرسه تا کی و کجا؟» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید