شمانیوز

مدیرکل امور مالیاتی کرمان:

مدیرکل امور مالیاتی کرمان گفت: همکاری‌ها و توافقات صورت گرفته با نظام مالیاتی در راستای تحقق درآمدهای مالیاتی و کمک به توسعه و عمران استان بوده و اعضای صنف‌ها همواره در پرداخت مالیات پیشتاز بوده‌اند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان گفت: امور مالیاتی استان به عنوان مجری قانون، اصل را بر این قرار داده است که از طریق مدارک و اسناد ارائه‌ شده، مالیات وصول شود، چراکه این مسئله برای هر دو طرف حق‌الناس محسوب می‌شود و تلاش ما بر این است که حقی از کسی ضایع نشود.

وی افزود: براساس مفاد ماده (3) آیین‌نامه اجرایی تبصره (2) ماده (169) قانون مالیات‌های مستقیم و به منظور شفاف‌سازی مبادلات اقتصادی و رعایت بیش از پیش عدالت مالیاتی، مشاغل 15 گانه مشمول نصب سامانه صندوق فروش، از ابتدای سال 1399 ملزم به استفاده از این سامانه و صدور صورتحساب هستند.

سلمانی خاطرنشان کرد: فرصت بهره‌مندی اصناف از بخشودگی جرائم قابل بخشش، امسال است و در صورت عدم پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده و برخورداری از تسهیلات یاد شده تا پایان سال جاری، این امکان در سال آینده فراهم نخواهد بود.

مدیرکل امور مالیاتی کرمان، تعامل با مودیان و اصناف در راستای حل مشکلات صاحبان صنوف را از اولویت‌های این اداره کل دانست و گفت: برای مالیات آن بخش از اصناف که گمان می‌کنند در مضیقه مالی هستند از ابزارها و امکاناتی که در قانون پیش بینی شده از جمله تقسیط مالیات استفاده می‌کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه