شمانیوز

با مشارکت پتروشیمی شهید تندگویان:

با مشارکت پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات زنجیره «پلی‌اتیلن ترفتالات» بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران تکس» از فردا در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار می‌کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان: بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین های گلدوزی و محصولات نساجی (ایران تکس 2019) از فردا به مدت چهار روز با حضور پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات و گریدهای متنوع کاربردی در صنایع نساجی آغاز به کار می کند.

 این شرکت در سالن ۳۸ غرفه ۳۴ میزبان علاقه مندان و مشتریان خود است.

پتروشیمی شهید تندگویان به‌عنوان بزرگترین و تنها تولیدکننده محصول PET در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و 587 هزار تن محصولات متنوعی از جمله گریدهای مختلف PET برخوردار است. محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات از مهمترین پلی استرهای قابل استفاده در تولید الیاف و پنبه مصنوعی برای صنایع نساجی، تولید انواع بطری نوشابه، قوطی و ظروف مورد استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و همچنین صنایع تولید فیلم‌های پلاستیکی به شمار می روند.

همزمان با آغاز شمارش معکوس، برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایران تکس 2019، شرکت پتروشیمی تندگویان از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به ثبت رکوردهای جدید تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات شده به طوری که مهرماه امسال به رکورد تولید حدود 110 هزار تن محصول دست یافته است.

علاوه بر این، در کنار افزایش تولید، متنوع‌سازی سبد تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات یکی از برنامه‌های اولویت دار و کلیدی این شرکت پتروشیمیایی کشور به شمار می رود به طوری که مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از تولید محصولات جدید متنوع سازی سبد تولید فرآورده‌های پلی‌اتیلن ترفتالات، در آینده ای نزدیک خبر داده است.

از سوی دیگر، پتروشیمی شهید تندگویان سالانه به حدود 470 هزار تن خوراک پارازایلین نیاز دارد که با توجه به افزایش تولید پتروشیمی نوری عملا مشکل خوراک غول تولید PET ایران در سال 98 منتفی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه