شمانیوز

معاون وزیر صمت در پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی تاکید کرد:

معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو در پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی بر ضرورت تدوین الگوی بومی منابع انسانی متناسب با نقش آفرینی در فرآیند اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایدرو نیوز: محمد باقر عالی در این کنفرانس گفت : همچنانکه در علم روز دنیا ارزش انسان و منابع انسانی در پیشرفت ، محوری تلقی شده در اسناد بالا دستی و سیاست های کلان کشور به ویژه در اقتصاد مقاومتی نیز انسان ، محور ارزش آفرینی و توسعه است . از این رو کارشناسان ، نخبگان و خبرگان این حوزه باید چارچوب های علمی برای ارتقاء و تربیت منابع انسانی منطبق با اقتصاد مقاومتی را طراحی کاربرد محور نمایند.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: بستر توسعه در ایران اقتصاد مقاومتی و مهمترین عنصر آن نیروی انسانی است بنابراین سازمان مدیریت صنعتی ماموریت دارد برای طراحی و تدوین دوره های کسب و کار در شرایط تحریم اقدام کند.

محمد باقر عالی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع کارآفرینان اقتصادی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: توجه به جوانان به عنوان اصلی ترین عنصر پیشرفت در کشور باید مورد توجه کنفرانس توسعه منابع انسانی قرار گیرد و سازمان مدیریت صنعتی باید برای پرورش جوانان برنامه ریزی کند.

وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه جنگ اقتصادی گفت: مساله محوری بومی با توجه به مسائل منابع انسانی کشور باید در کنفرانس های بعدی مورد توجه قرار گیرد و لازم است سازمان مدیریت صنعتی با همکاری ایدرو یک الگوی رفتاری منابع انسانی بر پایه اقتصاد مقاومتی و انقلاب صنعتی چهارم طراحی کند.

عالی ضرورت آگاهی از آخرین روند های علمی منابع انسانی در سطح جهانی را ضرورتی انکار ناپذیر دانست که می تواند پس از بومی سازی و متناسب سازی الگوهای بهینه با شرایط خاص کشورمان ( بنچ مارکینگ ) شیوه ای پرفایده در ارتقاء این عرصه باشد.

محمد باقرعالی، مهمترین محور برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت را نهضت ساخت داخل عنوان کرد و اظهار داشت: ایدرو مصمم است معادل ۱۰ میلیارد دلار از قطعات مورد نیاز بخش صنعت را در داخل کشور با کمک سازندگان و کارآفرینان محقق سازد که مهمترین عامل موفقیت آن نیروی انسانی است.

در این مراسم همچنین از ۶ سازمان و شرکت برگزیده جایزه تعالی منابع انسانی تقدیر به عمل آمد.

پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، امروز و فردا با موضوع سرمایه انسانی و رقابت پذیری در سازمان مدیریت صنعتی در حال برگزاری است .

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه