شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/23 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/23 + تغییرات

 

 

این خبر در هرساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت جهانی طلا امروز شنبه 98/09/23

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تسنیم: در حالی که سرمایه گذاران همچنان نگاهی محتاطانه به تحولات مربوط به مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین دارند و در حالی که آشفتگی سیاسی در آمریکا موجب تقویت سرمایه گذاری در بازار طلا شده، قیمت فلز زرد روز جمعه افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.44 درصد افزایش به 1476 دلار و 33 سنت رسید. در این هفته قیمت فلز زرد بیش از 1.2 درصد رشد داشت و در مسیر بهترین عملکرد هفتگی در طی حدود 3 ماه اخیر قرار گرفت. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با 0.6 درصد رشد به 1481 دلار و 20 سنت رسید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت، چین احتمالا 50 میلیارد دلار محصولات کشاورزی از آمریکا وارد خواهد کرد. وی همچنین گفته که به موجب توافق تجاری به دست آمده بین دو کشور وی تعرفه های قبلی علیه کالاهای چینی را کاهش می دهد.

جفری سیکا، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «هرچند به نظر می رسد که پیشرفت هایی در مذاکرات تجاری به دست آمده، اما عدم ارائه جزئیات موجب نگرانی سرمایه گذاران از این مسئله شده که هنوز توافق تجاری مورد نظر به دست نیامده است.»

در حالی که سرمایه گذاران از سیگنال های ضد و نقیض ارسالی گیج شده اند، ارزش سهام در بازارهای بورس شاهد افت و خیز بود.

سوکی کوپر، تحلیلگر بانک استاندارد چارترد گفت: «این واقعیت که طلا به نزدیکی 1475 دلار رسیده نشان می دهد که همچنان تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در بازار طلا وجود دارد... هرچند به دلیل فاز نخست توافق تجاری شاهد افزایش اشتها برای ریسک پذیری هستیم، اما سایر عوامل نگرانی از جمله وضعیت سیاسی ناشی از استیضاح ترامپ موجب شده تا قیمت فلز زرد چندان پایین نیاید.»

divider1

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۹/۲۳

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به دیروز 4 میلیون و 449 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 399 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 418 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 519 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 909 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 449 هزار و 500 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1475.76  دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 599 هزار و 300 تومان، هر مثقال طلا 1 میلیون و 945 هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 12 هزار و 852 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 511 تومان و قیمت پوند انگلیس 16 هزار و 863 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش نسبت به دیروز  12 هزار و 850 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 12 هزار و 750 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 14 هزار و 200 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 14 هزار و 100 تومان است.

divider1

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/09/23 // ساعت15:20

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(۰.۰۱%) ۱۰ ۱۲۷,۴۸۰ دلار
(-۰.۰۶%) -۸۰ ۱۴۰,۹۹۰ یورو
(-۰.۰۷%) -۱۲۰ ۱۶۹,۷۳۰ پوند
(-۰.۰۹%) -۳۰ ۳۴,۹۱۰ درهم امارات
(-۱.۱۴%) -۵۰۰,۰۰۰ ۴۳,۴۹۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۱۱%) ۵۰,۰۰۰ ۴۳,۸۲۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۰.۸۳%) -۲۰۰,۰۰۰ ۲۳,۸۹۰,۰۰۰ نیم سکه
(-۰.۶۷%) -۱۰۰,۰۰۰ ۱۴,۹۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۱.۱%) -۱۰۰,۰۰۰ ۹,۰۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(۰.۲%) ۹,۰۰۰ ۴,۴۳۰,۰۰۰ گرم طلای 18
(۰.۲%) ۱۲,۰۰۰ ۵,۹۰۷,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۰۵%) ۱۰,۰۰۰ ۱۹,۱۸۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۲%) ۲۳ ۱,۴۷۵.۷۶ انس طلادلار
(۰.۰۱%) ۵ ۹۳۰.۶ پلاتیندلار
(۰.۰۶%) ۱ ۱۷ انس نقرهدلار
 


divider1

مرور بازار در روز گذشته پنجشنبه 21 آذر//

 امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به روز کاری قبل، 3 میلیون و 962 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 3 میلیون و 959 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2میلیون و 27 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 228 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 849 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 404 هزار و 900 تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1487.7 دلار معامله می‌شود.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند حباب قیمت سکه تمام و نیم‌سکه با توجه به نبود تقاضا در بازار، به صفر رسیده است؛ آن‌طور که محمد کشتی‌آرای می‌گوید: چند هفته‌ایست که تقاضایی برای خرید سکه در بازار وجود ندارد و هم‌اکنون این بازار در رکود شدید است.

در عین حال در بازار ارز نیز تقاضا برای ارز کم شده و فقط خریداران واقعی در این بازار هستند. بازاری‌ها می‌گویند: تقاضای کاذب دیگر برای دلار نداریم و با توجه به افت و خیزهایی که در سال قبل داشت و آرامش نسبی ماه‌های اخیر دیگر کسی به‌نیت سرمایه گذاری وارد این بازار نمی‌شود.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 11 هزار و 353 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 147 تومان و قیمت پوند انگلیس 14 هزار و 526 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 11هزار و 350 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11هزار و 250 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 12 هزار و 550 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 12 هزار و 450 تومان است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای مؤثر بازارساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به‌حساب می‌آید.

divider1​ ** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه