شمانیوز

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی :

در افق سند چشم انداز ظرفیت تولید باید به 45 میلیون تن افزایش یابد لذا همه سازمان های مرتبط باید در راستای تحقق اهداف این سند برنامه ریزی کنند.

دکتر فتحعلی محمدزاده ، معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در بازدید از غرفه ذوب آهن در دهمین کنفرانس ملی سازه و فولاد در گفتگویی از عزم جدی دولت برای رفع مشکل مواد اولیه شرکت های فولادی خبر داد و گفت : شرکت های فولادی اشتغال زایی در صنایع بالا دستی و پایین دستی را به وجود می آورند و باید مورد توجه همه مسئولین باشد . وی افزود : ششصد فعالیت صنعتی در صنایع بالا دستی و پایین دستی مرتبط با صنعت فولاد شناسایی شده که قابلیتاشتغالزایی و رونق اقتصاد صنعت فولاد را نشان می دهد .

دکتر محمد زاده از اعطا مجوز احداث شهرک تخصصی فولاد در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی این به متقاضیان سرمایه گذاری در بخش فولاد خبر داد و تصریح کرد : در افق سند چشم انداز ظرفیت تولید باید به 45 میلیون تن افزایش یابد لذا همه سازمان های مرتبط باید در راستای تحقق اهداف این سند برنامه ریزی کنند .

وی احداث شهرک های تخصصی فولاد را موجب کاهش بهای تمام شده محصول و خدمات صنایع پایین دستی دانست و گفت : فولاد خمیر مایه اصلی آبادانی هر کشور است و شاخص سرانه مصرف فولاد در حقیقت بیانگر اصلی بناها و خانه های هر سرزمینی می باشد .

تولید ورق سازه های فولادی در ذوب آهن اصفهان استحکام سازه های فولادی کشور را تضمین کرد

مهندس احمد نظری ، مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه سازه های فولاد ایرانیان در دهمین کنفرانس سازه و و فولاد ایران طی سخنانی به تمجید از محصولات و جایگاه ذوب آهن اصفهان پرداخت و گفت: کیفیت محصولات این شرکت اطمینان بخش خاطر مصرف کننده گان مختلف است . وی به تولید ورق سازه های فولادی در ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و افزود : تولید ورق سازه های فولادی در ذوب آهن اصفهان بخش عمده ای از مشکلات سازه های فولادی را برطرف کرد .

مهندس نظری با بیان اینکه ورق سازه های فولادی تولید شده در ذوب آهن اصفهان توسط مراکز علمی و فنی مورد تایید قرار گرفته، تاکید کرد: تسمه های تیرورق تولید شده ذوب آهن اصفهان بر اساس استانداردها و مقررات سختگیرانه انجمن های مهندسی و سازه های فولادی کشور تولید می شود .

فنی2

نقش ذوب آهن در توسعه سازه بی مانند و انکار ناپذیر است

دکتر مارک گریگوریان ، موسس دانشکده مهندسی سازه دانشگاه صنعتی شریف و عضو برجسته انجمن های بین المللی سازه با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در گفتگو با خبرنگار هفته نامه آتشکار گفت: با احداث ذوب آهن اصفهان و بهره برداری از آن ، سازه های فولادی رونق یافت و از این منظر نقش ذوب آهن در توسعه سازه ها در کشور بی مانند و انکارناپذیر است . وی به جایگاه ذوب آهن در بین صنایع پرداخت و افزود : جایگاه این شرکت حاصل تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر جوانان این مرز و بوم است و نسل کنونی ذوب آهن نیز با تولید محصولات استراتژیک در صدد حفظ و توسعه این جایگاه هستند .

شایان ذکر است دکتر مک گریگوریان از هموطنان اهل اصفهان هست که سالیان سال به عنوان رئیس دانشکده مهندسی سازه دانشگاه صنعتی شریف و استاد این دانشکده با تربیت و آموزش جوانان به کشورمان خدمت کرده است.

فنی3

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه