شمانیوز

در حالی که چندی قبل رئیس سازمان مالیاتی گزارشی اولیه از روند تکمیل برنامه مالیاتی دولت را به شورای هماهنگی سران قوا ارائه کرده بود، ظاهرا با طرح برخی ایرادات برنامه جدید به این شورا ارائه خواهد شد.

​به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از تسنیم: در روزهای اخیر رئیس سازمان مالیاتی کشور گزارشی اولیه از طرحهای  مالیاتی مد نظر دولت برای افزایش پایه‌های مالیاتی و کاهش برخی معافیتهای مالیاتی را به شورای هماهنگی سران قوا ارائه کرده است.

 

در این جلسه سیاست‌های اصلاح ساختار نظام مالیاتی مبتنی بر  افزایش پایه مالیاتی  و نسبت آن با درآمد ناخالص ملی و تأمین منابع پایدار و جهت‌گیری‌های مالیاتی در حمایت از افزایش تولید و  حمایت از اقشار کم درآمد ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

TRSYJ3fzDXov

 

گفتنی است، بعد از ارائه گزارش مربوطه  در جلسه شورای هماهنگی سران قوا ظاهرا ایرادهای به طرحهای مذکور وارد شده و رئیس سازمان مالیاتی نیز ماموریت گرفته تا برنامه اصلاح شده را مجددا به این شورا ارائه کند.

 چندی قبل نیز رئیس سازمان مالیاتی در حضور رئیس جمهور و رییس دفتر وی گزارشی از وضعیت مالیاتی و برنامه‌های تدوین شده برای تغییر پایه‌های مالیاتی و تغییر ترکیب معافیتهای مالیاتی ارائه کرده است.

نکته جالب توجه اینکه در لایحه بودجه سال 99 نیز موارد مربوط به معافیتهای مالیاتی حذف شده بود، بر این اساس به نظر میرسد برنامه اصلی دولت سامان دهی معافیتهای مالیاتی و برقراری پایه‌های جدید مالیاتی از طریق اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم است. بر این اساس پیش نویس این لایحه در معاونت اقتصادی وزرات اقتصاد است و ظاهرا تا پایان آذر ماه رسیدگی به وضعیت این پیش نویس تکمیل خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه