شمانیوز

پیشرفت در حل اختلاف تجاری آمریکا و چین، قیمت نفت را در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم سه ماه گذشته رساند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فارس: از آنجاییکه سرمایه‌گذاران از پیشرفت در حل اختلاف تجاری آمریکا و چین و نتیجه قطعی انتخابات انگلیس خوشحالند، قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم سه ماه گذشته رسید.

واشنگتن و پکن «فاز نخست» توافق را اعلام کردند که بر اساس آن برخی از تعرفه‌های آمریکا بر کالاهای چینی در عوض افزایش خرید چین از محصولات کشاورزی آمریکا، کاهش می‌یابد.

هر بشکه نفت برنت با 1.02 دلار افزایش 65.22 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 89 سنت افزایش 60.07 دلار در هر بشکه معامله شد.

هر دو شاخص نفتی، بالاترین قیمت از 16 سپتامبر و طی هفته گذشته کمی بیش از یک درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.

رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا به خبرنگاران گفت چین موافقت کرده است به عنوان بخشی از توافق تجاری، طی دو سال، 32 میلیارد دلار بیشتر محصولات کشاورزی از آمریکا بخرد. این توافق در هفته نخست ماه ژانویه امضا خواهد شد.

با این حال، مقامات چینی هیچ جزئیاتی از رقم محصولات کشاورزی آمریکایی که پکن برای خرید آن توافق کرده است، ارائه ندادند. این رقم، مانع پایان یافتن جنگ تجاری 17 ماهه امریکا و چین بود.

قیمت نفت برنت در سال 2019، به علت تلاش‌های اوپک و هم‌پیمانانش نظیر روسیه برای کاهش تولید، 21 درصد افزایش یافته است.

اوپک پلاس هفته گذشته توافق کردند از ابتدای ژانویه 500 هزار بشکه دیگر بر کاهش تولید خود بیفزایند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه