شمانیوز

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۴۷۱ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۵۳ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت دلار در بازار آزاد به ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تسنیم : در حالی که اظهارنظرهای ضد و نقیض از سوی مقامات چینی و آمریکایی در مورد توافق تجاری اعلام شده در هفته گذشته موجب تداوم نگرانی سرمایه گذاران شده است، قیمت طلا امروز افزایش جزئی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.04 درصد افزایش به 1476 دلار و 78 سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.01 درصد رشد به 1480 دلار و 70 سنت رسید.

لری کودلوف، مشاور اقتصادی کاخ سفید روز دوشنبه گفت، فاز نخست توافق تجاری به طور کامل نهایی شده است. وی افزود، بر اساس این توافق، صادرات آمریکا به چین دو برابر خواهد شد. اما در آستانه امضای توافق مقامات چینی همچنان به شکلی محتاطانه اظهار نظر می کنند.

به موجب توافق حاصل شده، واشنگتن بخشی از تعرفه های وضع شده علیه کالاهای چینی را کاهش خواهد داد و در مقابل چین خرید محصولات کشاورزی و تولید فراورده های نفتی از امریکا را در طی 2 سال آینده حدود 200 میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

ارزش سهام در بورس های آسیایی امروز شاهد افزایش بود، اما عدم ارائه جزئیات بیشتر درباره توافق به دست آمده مانع از رشد بیشتر شاخص ها شد.

طلا که در هنگام بروز وضعیت های آشفته اقتصادی و سیاسی به عنوان محلی امن برای سرمایه گذاری شناخته می شود، از ابتدای امسال تاکنون تحت تاثیر جنگ تجاری و تاثیر آن بر اقتصاد جهانی حدود 15 درصد گران شده است.

در سایر بازارها، قیمت فلز پالادیوم امروز با 0.2 درصد افزایش به 1981 دلار و 54 سنت رسید. قیمت پالادیوم در جلسه قبل به رکورد 1991 دلار و 38 سنت دست یافته بود.

قیمت نقره نیز امروز با 0.1 درصد افزایش به 17 دلار و 4 سنت رسید. پلاتین هم بدون تغییر قابل توجه در رقم 928 دلار و 93 سنت معامله شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه