شمانیوز

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد:

مهندس فتاحی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در جلسه کمیته امور زیربنایی و توسعه شهرستان اردستان گفت: تاکنون 600 مدرسه کشور با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 400 میلیون تومان به شبکه ملی ارتباطات متصل شده اند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهندس فتاحی در جلسه کمیته امور زیربنایی و توسعه شهرستان اردستان در سالن جلسات فرمانداری با بیان اینکه برای هوشمند سازی مدارس و عدالت آموزشی تمام مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند اظهار کرد: در این طرح تجهیزات اتصال توسط وزارت اطلاعات تهیه و محتوای آموزشی با تاییده هایی که وزارت آموزش و پرورش می دهند توسط بخش خصوصی تهیه و در شهرهای زیر 20 هزار نفر و روستاها به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه هزینه اجرای این طرح در کل کشور 100 میلیارد تومان است که توسط وزارت ارتباطات تامین شده است، افزود: تا دهه فجر تمام مدارس شهرستان اردستان به شبکه ملی ارتباطات متصل خواهند شد.

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پیگیری طرح توسعه ارتباطات روستایی برای کل کشور اشاره کرد و گفت: در این طرح زیرساخت های ارتباطی روستایی شامل دسترسی به تلفن ثابت، همراه و شبکه ملی ارتباطات فراهم می شود.

 

مهندس فتاحی با اشاره به اینکه در ابتدای دولت 32 درصد روستاها به شبکه ارتباطات متصل بودند و در حال حاضر 80 درصد روستاها این سرویس برای آنها برقرار شده است، گفت: هزینه ایجاد هر سایت بسته به پوشش روستاها دو میلیارد تومان است که در طی دو سال گذشته 800 میلیارد تومان جهت ایجاد زیرساخت در روستاهای کشور هزینه شده است.

 

وی در ادامه به اختصاص 25 میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد چهار سایت همراه اول روستایی با پوشش 20 روستا و شش سایت شهری و جاده ای جهت شهرستان اردستان اشاره کرد و گفت:اتصال فیبرنوری جهت مسجد جامع اردستان و حسینیه کوچک زواره برای پوشش برنامه های صداوسیما نیز برقرار خواهد شد و در در حوزه گردشگری هم نقاط مستعد شهرستان و مکان هایی که طرح های گردشگری اجرا شود از شبکه ملی ارتباطات برخوردار خواهند شد.

 

بر اساس این گزارش ، حجت الاسلام و المسلمین سید صادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس نیز در این جلسه به صرف اعتباری بالغ بر 35 میلیارد تومان در حوزه زیرساخت مخابراتی در شهرستان اردستان اشاره کرد و گفت: در جهت استفاده از فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال راه اندازی دو مرکز تماس را در شهرستان داشته ایم که اشتغال 120 نفر را در حوزه فناوری اطلاعات در شهرستان بدنبال داشته است

 

حمید رضا تأملی فرماندار شهرستان اردستان به پراکندگی این شهرستان و وجود 120 روستای دارای سکنه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 80روستای شهرستان از نعمت اینترنت پرسرعت برخوردار هستند.

 

وی با بیان اینکه بخاطرگستردگی شهرستان در بعضی نقاط با عدم پوشش شبکه همراه اول مواجه هستیم گفت: در حال حاضر 57 نقطه سایت موبایل در شهرستان وجود دارد که 24 سایت ان 3G است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه