شمانیوز

طبق پیش‌نویس آیین‌نامه نحوه شناسایی خانوار‌های مشمول حمایت معیشت بنزینی و سایر یارانه‌های دولت، دهک هشتم نیز مشمول یارانه بنزین می‌شود.

به گزارش خبرنگار به شمانیوز و به نقل از تابناک: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آیین نامه نحوه شناسایی خانوار‌های مشمول دریافت حمایت معیشتی و سایر یارانه‌های دولت برای بررسی به هیات دولت ارائه کرد.
به استناد مصوبه اخیر شورای عالی اقتصادی در خصوص نحوه بازتوزیع منابع حاصله از افزایش قیمت بنزین بین خانوار‌های مشمول، وزارت رفاه متن پیش نویس آیین نامه‌ای را برای شناسایی این افراد پیشنهاد داده است.
بر طبق پیش نویس آیین نامه، خانوار‌های دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان یا خانوار‌های دارای دو واحد ملکی و همچنین خانوار‌هایی که ارزش ملک آن‌ها در تهران و کلانشهر‌ها ۱۲ میلیارد ریال و در سایر شهرستان‌ها ۹ میلیارد ریال باشد مشمول دریافت یارانه معیشتی نیستند.
همچنین، طبق متن این پیش نویس به خانوار‌هایی که دارای خودروی سواری به ارزش بیش از سه میلیارد ریال یا خودرو عمومی یا ارزش بیش از چهار میلیارد ریال باشند، بسته معیشتی تعلق نمی‌گیرد.
کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه پرداز، خانوار‌های دارای بیش از سه سفرخارجی غیر زیارتی و گیرندگان تسهیلات بانکی به مبلغ بیش از سه میلیارد ریال که در حال بازپرداخت اقساط باشند مشمول این کمک‌ها نیستند..

 

دهک هشتم مشمول یارانه بنزین می‌شود

دهک هشتم مشمول یارانه بنزین می‌شود

دهک هشتم مشمول یارانه بنزین می‌شود

دهک هشتم مشمول یارانه بنزین می‌شود

 

همچنین دهک هشتم نیز در صورت تصویب هیات وزیران مشمول یارانه بنزین خواهند شد که تا پیش از این، این دهک از شمول یارانه بنزین حذف شده‌اند؛ بنابراین فقط دو دهک ۹ و ۱۰ مشمول دریافت یارانه بنزین نمی‌شوند. براساس مفاد آیین نامه مذکور وزارت رفاه موظف است هر ۶ ماه وسع خانوار‌ها دریافت کننده و یا متقاضی یارانه پایش و به روز رسانی کند.

 با توجه به اینکه ۲۴ آبان ماه قیمت بنزین افزایش یافت و اولین یارانه بنزینی به مشمولان پرداخت شده، ظاهرا هنوز ایین نامه آن به تایید هیات دولت نرسیده است. وزارت رفاه اکنون براساس این آیین نامه اقدام به حذف دهک‌ها و پرداخت کرده است.

طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸، سه دهک (دهک‌های ۸، ۹ و ۱۰) مشمول حذف از یارانه نقدی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه