شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/10/06 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/10/06 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

نوسان قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت

در هفته گذشته نرخ خرید و فروش دلار و یورو روند تقریبا روند باثباتی را طی کرد، این در شرایطی است که در هفته پیش از آن شاهد نوسانات و جابجایی کانال قیمتی این دو نرخ ارز بودیم. بطوریکه صرافی‌های بانک‌ها در روز گذشته، قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۲هزار و ۹۷۰ تومان اعلام کرده‌اند که در شروع هفته ۱۲ هزار و ۹۴۰ تومان بود.

جالب آنکه در این فاصله نرخ فروش دلار روی قیمت ۱۲ هزار و ۹۸۰ تومان ایستایی داشت، این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۸۷۰ تومان خریداری می‌کردند، البته به نظر می‌رسد این نرخ‌ها در بازار دلالی اندکی بالاتر از این باشد.

همچنین در تمام روزهای هفته گذشته، قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شد که نسبت به هفته پیش از آن روند باثباتی را طی کرده است؛ علاوه بر آن قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ و ۱۵۰ هزار تومان بود.

گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند./ایلنا

 

ب

divider1

پیش‌بینی فعال بازار طلا از قیمت‌ها:منتظر کاهش باشید

به گفته نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا تهران، طی یک هفته اخیر همچون روال سال‌های گذشته، در آستانه سال نو میلادی قیمت طلای جهانی افزایش یافت که به دنبال آن قیمت‌ها در بازار داخلی نیز صعودی پیش رفت اما پیش‌بینی می‌شود که در هفته پیش‌رو قیمت‌ها مجدد متعادل شود.

کشتی آرای با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌ها، قیمت طلای جهانی در روزهای پایانی سال میلادی با نوسان و افزایش مواجه شده است، ادامه داد: هفته‌ای که گذشت هر اونس طلا در بازار جهانی حدود ۲۵ دلار افزایش قیمت داشت که متقابلا تاثیر افزایشی بر قیمت سکه و طلا در بازار داخلی داشت. علاوه براین نوسانات معقول، قیمت ارز در یک هفته اخیر نیز وجود داشت که هم‌زمانی این دوعامل سبب شد قیمت سکه به بالاترین سطح خود در یک ماه اخیر برسد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران ادامه داد: سکه روز شنبه اخیر هفته خود را با چهار میلیون و ۵۳۰ هزار تومان آغاز کرد و در پایان هفته با حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رسید. این درحالی است که در بازار داخلی تقاضای کاذبی ایجاد نشد و با وجود تعطیلی‌ها و کاهش دادوستدها، افزایش قیمت‌ها فقط ناشی از افزایش قیمت طلای جهانی و نوسانات ارزی بود و موجب رکود در بازار داخلی شد.

کشتی‌آرای نیز درباره تغییرات هر گرم طلای ۱۸ عیار گفت: در طول هفته اخیر، قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار با حدود ۱۱ هزار تومان افزایش قیمت از ۴۶۴ هزار تومان به ۴۷۵ هزار تومان رسید. البته پیش‌بینی می‌شود که از فردا (شنبه) روند برعکس و قیمت‌ها تعدیل شود.

divider1

نفت از ۶۸ دلار گذشت

به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) : پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان خریدهای آنلاین مصرف کنندگان آمریکایی به ارقام بی سابقه ای رسیده و این تحلیل را تقویت کرد که بزرگترین اقتصاد جهان از رشد مطلوبی برخوردار است، قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود و به بالاترین رقم در طی ۳ ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۳ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۱۳ سنت معادل ۰.۲ درصد رشد به ۶۱ دلار و ۸۱ سنت رسید.

دیروز نتایج یک تحقیق تجاری نشان داد که خریدهای آنلاین تعطیلات کریسمس توسط مصرف کنندگان آمریکایی بالاتر از انتظار تحلیلگران بوده و رکورد شکنی کرده است. این گزارش موجب رشد شاخص ها در بورس آمریکا شد.

استفن اینز، تحلیلگر ارشد موسسه آکسی تریدر گفت، مصرف کنندگان آمریکایی نشان دادند که پول بیشتری در روزهای پایانی سال خرج کرده اند و این تاثیر مطلوبی بر بازار نفت دارد.

همچنین افزایش امیدواری ها نسبت به پایان یافتن جنگ تعرفه ای میان آمریکا و چین که در طی ۱۷ ماه گذشته موجب افت رشد اقتصاد جهانی و نگرانی از آینده بازار نفت شده بود، عامل دیگر رشد قیمت بوده است.

با این حال، تاثیرات جنگ تجاری هنوز به قوت خود باقی است، به نحوی که آمارهای منتشر شده در ژاپن، سومین اقتصاد بزرگ جهان نشان می دهد که میزان تولیدات صنعتی این کشور در ماه نوامبر برای دومین ماه متوالی کاهش داشته است. با این وجود، قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۲۵ درصد و نفت وست تگزاس اینترمدییت حدود ۳۵ درصد رشد داشته که عمدتا ناشی از اقدام اوپک و متحدانش از جمله روسیه برای کاهش تولید بوده است. اوایل ماه جاری میلادی، اوپک و متحدانش توافق کردند که در سال آینده میلادی باز هم از حجم تولید نفت خود بکاهند.

divider1

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/10/06 // ساعت 09:30

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۱%) -۱۰ ۱۲۹,۷۶۰ دلار
(۰.۰۱%) ۲۰ ۱۴۲,۵۹۰ یورو
(۰.۱۳%) ۲۲۰ ۱۷۱,۹۷۰ پوند
(-۰.۱۱%) -۴۰ ۳۶,۲۶۰ درهم امارات
(۰.۲۲%) ۱۰۰,۰۰۰ ۴۵,۸۹۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۴%) -۲۰,۰۰۰ ۴۶,۰۸۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۰.۸۴%) ۲۰۰,۰۰۰ ۲۳,۶۹۰,۰۰۰ نیم سکه
(۰.۶۸%) ۱۰۰,۰۰۰ ۱۴,۶۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(۱.۱%) ۱۰۰,۰۰۰ ۹,۱۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(۰.۱۵%) ۷,۰۰۰ ۴,۷۰۵,۰۰۰ گرم طلای 18
(۰.۱۴%) ۹,۰۰۰ ۶,۲۷۳,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۰۵%) ۱۰,۰۰۰ ۲۰,۳۸۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۱%) ۱۵ ۱,۵۱۰.۵۸ انس طلادلار
(-۰.۰۲%) -۲۰ ۹۵۱.۰۵ پلاتیندلار
-- ۱۷.۹ انس نقرهدلار
 

 

divider1

مرور بازار در روز گذشته 5 دی//

امروز در بازار آزاد قیمت  هر قطعه  سکه تمام بهار آزادی  طرح جدید در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با قیمت ۴ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۶۰هزار تومان و سکه گرمی ۹۱۰ هزار تومان داد و ستد شد.

 

همچنین قیمت هر  اونس طلا  در بازار‌های جهانی یک هزار و ۵۰۴  دلار  و ۸ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۶۹ هزار و ۵۶۹ تومان است.

 

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (5 دی۹۸) هر دلار آمریکا با ثبات در نرخ به مبلغ ۱۲ هزار و ۹۷۰ تومان و هر اسکناس  یورو  بدون تغییر در نرخ  به قیمت ۱۴  هزار و ۲۵۰ تومان معامله شدند.

divider1

نرخ  سکه و طلا در۵ دی ۹۸​

 

محصول نرخ(تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴.۵۹۰.۰۰۰
سکه طرح امامی ۴.۵۹۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی ۲.۳۷۰.۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی ۱.۴۶۰.۰۰۰
سکه گرمی ۹۱۰.۰۰۰
اونس جهانی یک هزار و ۵۰۴ دلار و ۸ سنت
طلای ۱۸ عیار ۴۶۹.۵۶۹

 

قیمت روز ارز در صرافی های مجاز

ارز قیمت (تومان)
دلار آمریکا  ۱۲,۹۷۰
یورو ۱۴,۲۵۰
لیر ترکیه ۲,۲۳۰
پوند انگلیس ۱۷,۲۵۷
درهم امارت ۳,۶۳۷
یوان چین ۱,۹۰۴
دلار کانادا ۱۰,۱۰۸
ریال قطر  ۳,۶۵۰
دینار عراق ۱۱
دلار استرالیا ۹,۱۹۷

divider1** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه