شمانیوز

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۵۱۰ دلار و ۵۶ سنت رسید.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تسنیم : در حالی که حجم معاملات در بازار طلا به دلیل در پیش بودن تعطیلات پایان سال پایین بود، قیمت فلز زرد روز جمعه اندکی کاهش داشت، اما بهترین عملکرد هفتگی در طی بیش از 4 ماه گذشته را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.06 درصد کاهش به 1510 دلار و 56 سنت رسید. قیمت فلز زرد در اواسط جلسه دیروز به بالاترین رقم در طی حدود 2 ماه گذشته یعنی 1515 دلار و 9 سنت رسیده بود. قیمت طلا در این هفته بیش از 2 درصد رشد داشت که بیشترین رشد از هفته منتهی به 9 اوت تاکنون بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 0.24 درصد افزایش به 1518 دلار و 10 سنت رسید.

کریس گافنی، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «توافق تجاری آمریکا و چین هرچند که احساس مثبتی در بازارهای مالی ایجاد کرده، اما هنوز هیچ توافقی روی کاغذ نیامده است. همین مسئله موجب شده تا سرمایه گذاران اندکی نگران باشند.»

پکن روز چهارشنبه اعلام کرد در خصوص مراسم امضای توافق تجاری با واشنگتن از نزدیک در ارتباط است. یک روز قبل ترامپ گفته بود وی و همتای چینی اش در مراسم امضای توافق تجاری حضور خواهند داشت. اما انتظار این بود که توافق تجاری خیلی قبل تر از پایان سال جاری به امضا برسد و از این رو هرچه از موعد پیش بینی شده قبلی می گذرد نگرانی سرمایه گذاران بیشتر می شود.

جنگ تعرفه ای 17 ماهه بین دو اقتصاد بزرگ جهان بانک های مرکزی جهان را ناگزیر ساخته تا اقدام به اتخاذ سیاست های پولی انبساطی کنند. بازار طلا نیز از فضای کاهش نرخ بهره منتفع شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه